REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Lukę pomiędzy drugim a trzecim sezonem "Miasteczka Twin Peaks" wypełni... książka

Jeśli jeszcze nie słyszeliście najważniejszej tego roku (jak nie całej dekady) informacji ze świata seriali - po niemal ćwierćwieczu przerwy, kultowe "Miasteczko Twin Peaks" powróci na szklane ekrany. Wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy drugim a trzecim sezonem zostaną opisane w powieści. 

17.10.2014
11:41
Lukę pomiędzy drugim a trzecim sezonem „Miasteczka Twin Peaks” wypełni… książka
REKLAMA

Książka ma nosić tytuł “The Secret Lives of Twin Peaks” i zostanie wydana przed emisją nowego sezonu serialu, zaplanowanego na rok 2016. Jej autorem jest Mark Frost, czyli twórca i scenarzysta oryginalnego "Twin Peaks". Fabuła opowiadać będzie o tym, co zdarzyło się w miasteczku po zakończeniu sezonu drugiego i w jaki sposób przedstawione tam sceny wpłynęły na życie jego mieszkańców. Pogłębi także główny wątek, związany z tajemnicą morderstwa Laury Palmer.

REKLAMA
laura palmer trzeci sezon twin peaks
REKLAMA

Nie będzie to pierwsza publikacja o "Twin Peaks". W latach 90. ukazało się kilka licencjonowanych książek, między innymi fikcyjna autobiografia agenta Coopera, przewodnik turystyczny o miasteczku czy sekretny dziennik Laury Palmer (autorstwa Jennifer Lynch, córki Davida). Tylko ta ostatnia pozycja doczekała się polskiego przekładu.

Technicznie rzecz biorąc, "nowe Twin Peaks" nie jest oficjalnym trzecim sezonem, tylko odwołującym się do pierwowzoru miniserialem , którego akcja będzie się rozgrywać w czasach obecnych, czyli faktycznie 25 lat po emisji ostatniego odcinka. Za kamerą ponownie stanie David Lynch, który wspólnie z Markiem Frostem będzie też autorem scenariusza. Zdjęcia ruszą w roku 2015, premiera przewidziana jest na rok 2016.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA