REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Twitch i OnlyFans nie wypłacają pieniędzy twórcom z Rosji

Twitch i OnlyFans przyłączają się do firm, które utrudnią życie Rosjanom w internecie. Twórcy z kraju, który zbrojnie napadł Ukrainę, nie dostaną od tych platform pieniędzy.

27.02.2022
18:37
twitch onlyfans ban rosja
REKLAMA

Rosja musi liczyć się z sankcjami nakładanymi na nią przez Europę oraz Stany Zjednoczone, w tym m.in. zakazem lotów nad terytorium tych państw, konfiskatą majątków zgromadzonych przez oligarchów dyktatora Putina. Do tego dochodzi brak opcji zakładania nowych kont w serwisach społecznościowych. Twitch oraz OnlyFans podeszły do sprawy z kolei nieco inaczej i uderzyły mieszkańców Rosji po portfelu.

REKLAMA

Twitch i OnlyFans mają już nie wypłacać twórcom z Rosji pieniędzy.

Tak jak dostęp do obu usług na terenie Rosji i z rosyjskiego IP nadal jest możliwy, tak oba serwisy postanowiły utrudnić życie twórcom z tego kraju w wyniku inwazji na Ukrainę. Osoby zarabiające na prowadzeniu kanałów z filmami wideo z użyciem obu tych platform zostali odcięci od pieniędzy.

Twórcy donoszą, iż przy próbie wypłaty środków na rosyjski rachunek bankowy pojawia się błąd. Ma on być spowodowany wpisaniem całego kraju na czarną listę. Jeśli posiadają konta w zagranicznych bankach, to mogą zgromadzone pieniądze odzyskać, a jeśli nie - to są one zamrożone.

Oprócz tego konta Rosjan, które próbują dokonać wypłaty pieniędzy, mają być oznaczane jako niezweryfikowane, co ma automatycznie blokować opcję wypłaty z wirtualnego portfela jakąkolwiek metodą. Jeśli wierzyć twórcom z Rosji, którzy mają jeszcze dostęp do Twittera, blokada jest skuteczna.

W dodatku nawet przy wypłacie środków np. na konto PayPal, co i tak nie zawsze jest możliwe, twórcy muszą się liczyć z tym, że ich pieniądze zostaną przewalutowane na Ruble. Rosyjska waluta z kolei w wyniku wojny zbrodniarza wojennego Władimira Putina w ostatnich dniach mocno straciła na wartości.

REKLAMA

Blokada strumienia pieniędzy dla vlogerów i streamerów to tylko wierzchołek góry lodowej sankcji na Rosję.

Uniemożliwienie zarabiania twórcom na platformach Twitch oraz OnlyFans to tylko jedna z wielu sankcji, jakie spadły na Rosję w ciągu pierwszych dni od rozpoczęcia ofensywy militarnej w Ukrainie. Wcześniej pojawiła się informacja o odcięciu posiadaczy kart wydanych przez rosyjskie banki Apple Pay i Google Pay, a cała Unia Europejska zgodziła się już na odcięcie Rosji od systemu SWIFT.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA