REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Twórcy „Gry o tron” mają nowe zlecenie. Zrobią film o Lovecrafcie 

David Benioff i D.B. Weiss nie mają może najlepszej prasy, ale też nie mogą narzekać na brak szumu w pobliżu ich nazwisk. Teraz dowiadujemy się, że zrobią film na podstawie komiksu „Lovecraft". 

13.12.2019
14:01
książki na wakacje
REKLAMA
REKLAMA

David Benioff i D.B. Weiss, czyli showrunnerzy „Gry o tron”, przez lata byli noszeni na rękach i przez fanów, i przez krytyków. Wszystko to za sprawą doskonałych recenzji kolejnych sezonów hitu HBO i tego, że wydawało się, iż ci twórcy potrafią tworzyć nietypowe światy i angażować w nie widza. Jednak im bliżej końca serialu, tym bardziej stawało się jasne, że to bardziej zasługa George’a Martina, jego świata i bezkompromisowego sposobu na opowiadanie historii.  

Nazwisko Benioffa i Weissa pojawiało się już w kontekście „Gwiezdnych wojen”, a także Netfliksa, mówiło się nawet, iż Apple i Amazon byli zainteresowani współpracą z nimi. Dzisiaj jednak okazuje się, że twórcy „Gry o tron” mają jeszcze jedno intersujące zlecenie.  

David Benioff i D.B. Weiss mają nakręcić film na podstawie komiksu „Lovecraft". 

Howard Phillips Lovecraft to jeden z tych pisarzy, którego nazwisko absolutnie nie pasuje do gatunku, który uprawia. Jego horrory to opowieści wyjątkowo mroczne, pełne czającego się w oddali zła, zła, z którym człowiek nie ma żadnych szans. Każdy kontakt z przedwiecznymi bytami kończy się dla śmiałka w najlepszym razie załamaniem psychicznym.  

REKLAMA

Lovecrafta jest coraz więcej w popkulturze. Nie tak dawno temu w Polsce pojawił się system RPG osadzony w stworzonym przez niego świecie, do kin niedługo trafił „Kolor z przestworzy” z Nicolasem Cage’m. Twórcy „Gry o tron” stworzą film o popularnym twórcy, ale oprą go o komiks, który opowiada o życiu autora. Wiele wskazuje jednak na to, że sama opowieść będzie utrzymana w stylu horroru lub thrillera, jak podaje serwis Variety 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA