REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Audiobooki /
  4. Komiksy

Tydzień Książki na Allegro Lokalnie: wystaw książkę, odbierz nagrodę i kup coś taniej

Na Allegro Lokalnie rozpoczął się właśnie Tydzień Książki. Serwis nagrodzi użytkowników za wystawienie przedmiotu w dowolnej podkategorii Książki i komiksy. Cała akcja jest przy okazji promocją czytelnictwa i zachęca do obdarowania książek drugim życiem. Umożliwia też, co chyba najważniejsze, wsparcie charytatywnego celu.

22.04.2021
16:38
Tydzień książki na allegro lokalnie nagroda promocja
REKLAMA

Tydzień Książki na Allegro Lokalnie to ciekawa inicjatywa: poza oczywistym zachęcaniem do przeprowadzenia transakcji, równocześnie reklamuje czytelnictwo. Przypominając przy okazji, że zakup książek używanych to niemal zawsze dobry pomysł. Dlaczego?

REKLAMA

Jak podaje serwis, kupując używane książki można zaoszczędzić średnio około. 40% kwoty na bestsellerowych tytułach (ciekawostka: rekordzista zakupił 665 książek o wartości 45 tysięcy złotych). Powieści Olgi Tokarczuk złapiemy już za 5 złotych, najnowszą książkę Remigiusza Mroza za ok. 20, a klasyki wylicytujemy od złotówki; ewentualnie zgarniemy je w KUP TERAZ za pięć czy dziesięć. Zresztą: w kontekście zakupów z drugiej ręki, książki są — obok ubrań — najczęstszym zakupowym wyborem. I dobrze.

Serwis podkreśla, że organizując Tydzień Książki chce przede wszystkim zachęcić klientów do podarowania książkom nowego życia.

Dzięki Allegro Lokalnie można to zrobić w sposób prosty i szybki, prawdopodobnie najszybszy z możliwych. Dyrektor Allegro Lokalnie, Karol Czupryński, zwrócił też uwagę na istotny fakt, że na odsprzedaży używanych woluminów (i innych przedmiotów) można zarobić naprawdę konkretne kwoty (rekord sprzedanych przez jednego użytkownika książek w ostatnich dwunastu miesiącach wyniósł ponad 1000 egzemplarzy, których łączna wartość to ponad 55 tysięcy złotych).

Tydzień książki na allegro lokalnie nagroda promocja class="wp-image-1704847"

Tydzień Książki na Allegro Lokalnie potrwa od 19 do 26 kwietnia. Jak działa cała ta akcja?

Każda osoba, która w tym okresie wystawi na sprzedaż książkę czy komiks, otrzyma 5 Monet (Monety obniżają wartość kolejnych zakupów w aplikacji mobilnej). Dodatkowo każdy sprzedający w prezencie otrzyma wybrany tytuł (w formie audiobooka czy e-booka) z listy 20 najbardziej popularnych książek przygotowanych przez partnera wydarzenia (Legimi). Są to m.in. „Gambit królowej”, „Królestwo” czy "Sapiens. Od zwierząt do bogów”.

REKLAMA

Przy okazji inny partner akcji, Fundacja ABCXXI — Cała Polska Czyta Dzieciom, prowadzi w serwisie Allegro Lokalnie zbiórkę na zakup książek i zabawek dla specjalnych oddziałów dla matek z dziećmi w zakładach karnych w Grudziądzu i Krzywańcu. Każdy może pomóc w zebraniu funduszy: wystawić przedmiot na zbiórkę lub wziąć udział w charytatywnych licytacjach. I super.

Więcej informacji na temat Tygodnia Książki w Allegro Lokalnie znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA