REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się /
  4. Media

„Tygodnik Kulturalny” znika z anteny TVP Kultura. Stacja kończy współpracę z prowadzącą Agnieszką Szydłowską

TVP Kultura po 15 latach zakończyła współpracę z dziennikarką Agnieszką Szydłowską. Z jesiennej ramówki stacji zniknął prowadzony przez nią program „Tygodnik Kulturalny”.

20.08.2020
15:23
tvp kultura tygodnik kulturalny agnieszka szydlowska
REKLAMA
REKLAMA

„Tygodnik Kulturalny” na stałe wpisał się w ramówkę TVP Kultura. Program był emitowany na antenie od początku nadawania stacji, czyli 2005 roku. W ciągu 15 lat Agnieszka Szydłowska i jej goście regularnie komentowali najważniejsze wydarzenia kulturalne w kraju, a więc premiery teatralne, książkowe, muzyczne i filmowe. Audycja zdobyła swoich wiernych fanów, a mimo to Telewizja Publiczna zdecydowała się zakończyć jej emisję.

Program zdjęto z jesiennej ramówki TVP Kultura.

Jego twórcy pożegnali się z widzami w poście w mediach społecznościowych, w którym czytamy:

Dowiedzieliśmy się właśnie, że po 15 latach Tygodnik Kulturalny schodzi z anteny TVP Kultura. Chcielibyśmy Wam podziękować za cały ten wspólny czas, za Wasze uwagi, sugestie, ogromne wsparcie i nieustające zainteresowanie, jakie nam okazywaliście. Dziękujemy naszym niezrównanym Prowadzącym i Gościom, którzy stali się współgospodarzami Tygodnika. Praca z Wami była dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nie istnieje chyba inny program, w którym na równych prawach ścierałyby się tak różne osobowości i poglądy. Dziękujemy również całemu pionowi technicznemu, naszej wspaniałej produkcji, realizatorom, operatorom, montażyście, oświetleniowcom, dźwiękowcom, make-up’owi, scenografom. Ostatnie podziękowania kierujemy do znakomitych twórców, którzy nasz program odwiedzili. Każde takie spotkanie było dla nas inspiracją.

Powodem zdjęcia „Tygodnika Kulturalnego” z anteny jest zakończenie współpracy z prowadzącą program Agnieszką Szydłowską.

REKLAMA

Agnieszka Szydłowska nie była etatową pracowniczką TVP Kultura, a jedynie współpracowała przy wybranych programach. Oprócz wspomnianego tytułu można było ją zobaczyć m.in. w „Pegazie”, „Kinematografie” czy cyklu „Niedziela z...”.

Zakończenie współpracy z Agnieszką Szydłowską przez publicznego nadawcę może być pokłosiem podjętej przez nią decyzji z połowy maja tego roku. Dziennikarka zrezygnowała bowiem z pracy w Trójce, po wybuchu afery z unieważnieniem notowania Listy Przebojów, w którym pierwsze miejsce zajął Kazik ze swoją piosenką Twój ból jest lepszy niż mój. Szydłowska była też jedną z osób, które wzięły udział w senackim przesłuchaniu dotyczącym sytuacji w Trójce. Redaktorka była związana ze stacją przez 15 lat i prowadziła m.in. audycję „Program alternatywny”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA