REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Do #Hot16Challenge dołączył właśnie sam Prezes i obiecuje, że umebluje nam Polskę

Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi. Do akcji dołączyli ostatnio również politycy. Swoją gorącą szesnastkę zaprezentował nawet sam prezes. A właściwie to Prezes w wizji Roberta Górskiego, który podbił serca Polaków w serialu „Ucho Prezesa” .

15.05.2020
19:44
Ucho prezesa Hot16Challenge. Górski rapuje dla szpitali
REKLAMA
REKLAMA

Polityczna satyra Roberta Górskiego przedstawiała Prezesa rządzącej partii politycznej, próbującego wykonywać swoje obowiązki i zyskiwać dla polityków ze swojego ugrupowania coraz większe poparcie. Serial był pełen absurdalnych sytuacji wyjętych wprost z rzeczywistości, a wcielający się w kolejne postacie aktorzy do złudzenia przypominali swoim zachowaniem osoby znane z głównych wydań telewizyjnych wiadomości.

„Ucho Prezesa” i Hot16Challenge

Od premiery ostatniego odcinka „Ucha Prezesa” minęło już niemal 1,5 roku. Serial był jednak tak dużym hitem, że główny bohater w wykonaniu Roberta Górskiego wciąż jest żywy w zbiorowej świadomości Polaków i niezmiennie kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim. Teraz możemy więc uznać, że stało się coś, na co wszyscy czekaliśmy odkąd pierwszy raz usłyszeliśmy o ostrym cieniu mgły. Prezes wziął bowiem udział w Hot16Challenge.

Wideo powstało z fragmentów serialu i wypowiedzi granego przez Roberta Górskiego bohatera. W formie refrenu powracają słowa: „Ja wam wszystkim umebluję Polskę. Morda w kubeł i nie oddychać". A wszystko to w rytm skocznego, hip-hopowego bitu.

Skąd się wzięło „Ucho Prezesa” w Hot16Challenge?

W opisie filmiku czytamy:

W odpowiedzi na nominację, Prezes przyjmuje wyzwanie. Nie ma tu żadnych nieudolnych rapsów.

Zasady Hot16Challenge są jasne. Dany artysta biorący udział w akcji, nominuje kolejne osoby, które mają 72 godziny na zaprezentowanie swoich 16 wersów. Wyzwanie zatacza coraz szersze kręgi, bo zaczęło się od raperów, a doszło do muzyków zajmujących się innymi gatunkami, literatów, a nawet polityków, w tym samego prezydenta Andrzeja Dudę. Dzisiaj dołączył do niego Władysław Kosiniak Kamysz. Chociaż kandydat na prezydenta nie zarapował to nominował Jarosława Kaczyńskiego do działania i walki z pandemią.

REKLAMA

Hot16Challenge 2 i politycy

Hot16Challenge po raz pierwszy pojawiło się w 2014 roku i było odpowiedzią na Ice Bucket Challenge. Wtedy celem była tylko zabawa. Tym razem stawka jest już poważna. Wraz z akcją ruszyła zbiórka na siepomaga.pl, a zebrane w jej ramach pieniądze mają wspomóc szpitale i lekarzy w walce z koronawirusem. W tym momencie licznik wskazuje, że na koncie jest ponad 2 mln zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA