REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Eryk Lubos kontra Mamed Khalidov. Zobacz zwiastun polskiego filmu o MMA

MMA stało się w Polsce niemal drugim sportem narodowym po piłce nożnej. Walki w klatce nie tracą u nas na popularności, nic więc dziwnego, że tematem zainteresowało się też kino. Jest już dostępny zwiastun filmu, w którym to Eryk Lubos zakłada rękawice i rusza na ring. Oto Underdog.

07.11.2018
9:32
underdog zwiastun eryk lubos
REKLAMA
REKLAMA

Warto wyjaśnić, co w ogóle oznacza zawarty w tytule termin. Mianem underdoga w sportowym żargonie zwykło się określać zawodnika słabszego, występującego na przegranej pozycji. To figura znana także w kinie. Filmowy underdog to człowiek, który spada na samo dno kariery, ale podnosi się i ponownie rusza na szczyt.

Taki jest właśnie Borys “Kosa” Kosiński (Eryk Lubos). Zawodnik jest u szczytu formy, ale przegrywa walkę ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov). Ze szczytu spada twardo na samo dno. Zwiastun filmu sugeruje, że Kosa będzie zmuszony wrócić na deski, bo poza ringiem toczą się brudne interesy, w wyniku których zostaje porwana niejaka Sonia. Trailer nie zdradza kim dla bohatera jest dziewczyna, ale ten rozpoczyna morderczy trening, aby ponownie zmierzyć się z Takaevem. Stawka jest o wiele większa niż to, kto zejdzie z ringu z podniesionymi rękawicami.

Underdog - zwiastun

W filmie, oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova, wystąpią m.in. Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015, występ w filmie to debiut aktorski. Underdog ma wkroczyć do kin 11 stycznia 2019 roku

Za kamerą Underdoga stanął Maciej Kawulski, debiutant w świecie kina, ale z pewnością nie laik, jeżeli chodzi o MMA, gdyż Kawulski jest jednym z właścicieli federacji KSW. Scenariusz dostarczył zaś Mariusz Kuczewski, który odpowiadał wcześniej za teksty wszystkich części Listów do M.

Eryk Lubos zmierzy się też z Piotrem Stramowskim.

REKLAMA

Underdog nie jest jedynym polskim filmem o MMA, który właśnie powstaje. Mamy również doczekać się Klatki, gdzie także zobaczymy Lubosa. Piotr Stramowski wcieli się w zawodnika MMA wagi półciężkiej, którego głównym przeciwnikiem i największym rywalem będzie Eryk Lubos. Obraz ma pokazać nie tylko walki w ringu, ale też poza nim - walkę o miłość, rodzinę i samego siebie.

Klatka, podobnie jak Underdog, także ma wejść do kin 11 stycznia 2019 roku. Pamiętajcie, nie pomylcie filmu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA