REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tęsknisz za Utopią? Kultowy brytyjski serial dostanie nową wersję

Parafrazując fragment Mrocznego Rycerza, niektóre seriale umierają przedwcześnie w aurze bohaterstwa, inne zaś dożywają dnia, gdy stają się złoczyńcą. Do tej pierwszej kategorii należy Utopia. Brytyjski serial zrobił prawdziwą furorę, ale nie doczekał się trzeciego sezonu, co wywołało niemałe poruszenie. Fanów produkcji być może pocieszy informacja o planowanej amerykańskiej wersji Utopii.

19.04.2018
21:06
utopia tv channel 4
REKLAMA
REKLAMA

Fabuła serialu emitowanego na antenie Channel 4 śledziła losy grupy zwyczajnych ludzi, którzy odkrywają manuskrypt sequelu otoczonej kultem powieści graficznej The Utopia Experiments. Według plotek karty manuskryptu miały w sobie kryć zapowiedź największych kataklizmów ostatniego stulecia. Bohaterowie próbują odkryć tajemnicę The Utopia Experiments, ich tropem podąża jednak tajemnicza organizacja.

Utopia została pozytywnie przyjęta przez widzów i krytyków.

Nadawany w latach 2013-14 serial chwalono za styl, elementy wizualne, ciekawe podejście do problemu teorii spiskowych i danie drugiego życia problemom poruszanym w Utopii Tomasza More'a. Słynne filozoficzne dzieło stanowiło inspirację dla twórców serialu.

Na ten moment nie wiadomo, na ile zbliżona do oryginału będzie amerykańska adaptacja Utopii. Według informacji portalu Deadline projekt powstaje na zlecenie Amazona, a za jego realizację będzie odpowiedzialna Gillian Flynn. Autorka Zaginionej dziewczyny pełnić będzie funkcję producent wykonawczej i showrunnerki. Utopia to pierwszy projekt Flynn na bazie umowy na wyłączność, którą podpisała z Amazonem.

REKLAMA

Pisarka była wiązana z adaptacją Utopii już wcześniej. W 2015 roku, czyli tuż po skasowaniu brytyjskiej wersji, HBO toczyło rozmowy na temat adaptacji z Flynn i Davidem Fincherem. Prace nad produkcją zaczęły wkraczać w zaawansowaną fazę (trwały nawet odczyty z aktorami m.in. Rooney Marą i Erikiem McCormackiem), ale finalnie Fincher i HBO nie mogli się dogadać w kwestii budżetu. Zważywszy na to, że Amazon właśnie zdecydował się zacząć pracę nad najdroższym serialem w historii, budżet niezbędny do realizacji Utopii nie zrobił zapewne na firmie wrażenia.

Na ten moment nie znamy daty premiery Utopii. Fani oryginalnej serii mogą jednak zacząć powoli świętować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA