REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kevin Feige rozwiewa nadzieje na Venoma w kinowym uniwersum Marvela

Jeżeli miałbym wskazać jeden obszar, w którym współpraca między Marvel Studios i Sony Pictures powinna układać się lepiej, zdecydowanie byłaby to komunikacja. Kevin Feige po raz kolejny podkreśla, że nadchodzący Venom NIE BĘDZIE częścią filmowego uniwersum Marvela.

26.06.2017
9:52
venom tom hardy trailer plakat
REKLAMA
REKLAMA

Gdy prace nad filmem Venom tworzonym dla wytwórni Sony Pictures ruszyły pełną parą, fani byli ciekawi, czy ten projekt będzie stanowił część filmowego uniwersum Marvela. Wszakże Spider-Man, który również należy do Sony Pictures, współtworzy spójny kinowy świat z Kapitanem Ameryką, Thorem i Iron Manem. Nadzieje miłośników komiksów rozwiał Kevin Feige - prezes Marvel Studios - jasno stawiając sprawę. Venom nie jest częścią filmowego uniwersum Avengersów. Kropka.

Sprawa wydawała się przesądzona, dopóki Amy Pascal - prezes Sony Pictures - nie otwarła beczki z prochem.

Podczas jednego z wywiadów Pascal powiedziała, że nadchodzące filmy Sony, to jest Venom oraz Black Cat/Silver Sable, będą należeć do tego samego uniwersum, do którego już teraz należy Spider-Man. Idąc tym tropem, nowy Człowiek-Pająk jest osadzony w tym samym świecie co Venom, Black Kat i Silver Sable. Z drugiej strony, Spider-Man pojawia się na planie razem z Iron Manem oraz Kapitanem Ameryką.

Film Venom od Sony z datą premiery class="wp-image-81768"

Wniosek? Akcja Avengersów, Spider-Mana oraz Venoma rozgrywa się w jednym bardzo szerokim uniwersum. Chociaż Marvel Studios może nie chcieć postawić Venoma naprzeciwko Tony’ego Starka, na poziomie scenariuszowej spójności świata panowie musieliby się zmieścić w jednym porządku przyczynowo-skutkowym. Takie rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu. Venom ma być filmem od 18 lat, a trochę więcej mroku, brutalności i powagi mogłoby się przydać kolorowemu, wesołemu, powtarzalnemu Marvelowi.

Po słowach Amy Pascal Kevin Feige został zmuszony do kolejnego komentarza, podtrzymując swoje stanowisko.

W wywiadzie dla mediów prezes Marvel Studios powiedział:

"Na ten moment to Spidey jest w Marvel Cinematic Universe i tylko on".

REKLAMA

W podobnym tonie wypowiada się Tom Holland, odtwórca roli nowego Człowieka-Pająka. Jego zdaniem Spider-Man na pewno nie zmierzy się z Venomem granym przez Toma Hardy’ego w następnym filmie, roboczo nazwanym Homecoming 2. Holland twierdzi, że zamiast wracać do przeciwników, z którymi Spidey mierzył się w poprzednich seriach od Sony Pictures, wytwórnia we współpracy z Marvel Studios powinna szukać nowych wyzwań i korzystać z nigdy wcześniej niewykorzystanych szwarccharakterów.

Jednym z nich jest właśnie Vulture - główny przeciwnik Pająka z pierwszego Homecoming.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA