REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Venom, nowy film ze świata Spider-Mana, będzie horrorem nieodpowiednim dla nieletnich

Filmy związane ze Spider-Manem do tej pory były bezpieczne dla nastolatków. Venom ma być opowieścią zupełnie innego rodzaju. Taką, na którą do kina bez zgody rodziców cię nie wpuszczą.

28.03.2017
15:31
Venom
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie jak po raz pierwszy informowaliśmy was o planach stworzenia filmu o losach Venoma? Dziś wiemy już nieco więcej na jego temat. Scenariusz do mającego być wyprodukowanym przez Sony filmu napisze Dante Harper, który również odpowiada za scenariusz filmu Obcy: Przymierze.

W filmie Spider-Man… nie pojawi się w ogóle. Co więcej, nie będzie to kino komiksowe do rodzaju którego jesteśmy przyzwyczajeni. Venom będzie filmem akcji, science-fiction i… horrorem. Co więcej, wytwórnia planuje ograniczenie jego dostępności dla nieletnich.

Venom tylko dla dorosłych, przynajmniej w USA.

Sony dał już zielone światło na napisanie scenariusza bez konieczności dbania o to, by był stosowny dla nieletnich. To za każdym razem jest dla wytwórni dość trudna decyzja. Ograniczenia wiekowe rozwiązują twórcom ręce, jednak ograniczają dostępność filmu dla widowni, a co za tym idzie, ograniczają potencjalne wpływy ze sprzedanych biletów.

Sony nie celuje jednak w bezwzględny zakaz dla nieletnich. Chce, by filmowi przyznano amerykańską ocenę R. A więc dla osób powyżej 17 roku życia, ale młodsi mogą udać się do kina pod warunkiem, że będzie im towarzyszyć rodzic lub prawny opiekun.

Warto pamiętać, że to nie wytwórnia decyduje o przyznaniu kategorii wiekowej.

Venom na razie istnieje wyłącznie jako wstępny scenariusz. A to oznacza, że wizja filmu może się zmienić w trakcie jego produkcji. Podejrzewam jednak, że sukces komercyjny Deadpoola i Logana zainspirował Sony, by skupić się na dojrzalszej publiczności.

REKLAMA

Ciekaw jestem jednak czy twórcy przypadkiem nie chcą po prostu zrobić odrzucającego wizualnie, krwawego filmu. Nie każdy potrafi odpowiednio wykorzystać furtkę jaką daje łatka „tylko dla dorosłych” i zamiast przemycać dojrzałe treści i mocne sceny, koncentrują się na flakach i gore.

Miejmy nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie. Venom ma pojawić się w kinach 5 października 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA