REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Vin Diesel oskarżony o molestowanie. Pozew złożyła była asystentka

Vin Diesel został oskarżony przez swoją byłą asystentkę o napaść na tle seksualnym. Do przestępstwa miało dojść w 2010 roku podczas kręcenia filmu "Szybcy i wściekli 5".

22.12.2023
9:04
Vin Diesel oskarżony o molestowanie. Pozew złożyła była asystentka
REKLAMA

Vin Diesel, dobrze znany fanom serii "Szybcy i wściekli", we wszystkich filmach wcielał się w głównego bohatera Doma Toretto. Do tej pory powstało ich już 10, a najnowsza - "Szybcy i wściekli 10" - zadebiutowała w kinach w 2023 roku. Ponad dekadę wcześniej Vin Diesel i pozostali członkowie ekipy filmowej realizowali zdjęcia na planie do produkcji "Szybcy i wściekli 5". Właśnie wtedy miało dojść do napaści na tle seksualnym, o którą Vin Diesel 13 lat później został oskarżony przez swoją byłą asystentkę.

REKLAMA

Vin Diesel oskarżony o napaść na tle seksualnym

Pokrzywdzoną w sprawie jest Asta Jonasson, była asystentka Vin Diesela. Kobieta została zatrudniona przez firmę produkcyjną aktora w 2010 roku, a do jej zadań należało organizowanie imprez, spełnianie żądań aktora oraz trzymanie się blisko niego podczas imprez, na które chodził bez swojej partnerki.

Kobieta stwierdziła, że aktor molestował ją w 2010 roku w hotelu w Atlancie podczas kręcenia produkcji "Szybcy i wściekli 5". Pewnego wieczoru ochrona Diesela miała zadzwonić do niej i poinformować ją o tym, że musi opuścić swój pokój hotelowy. Kiedy ta powiedziała o tym aktorowi, ten, nagi, miał pociągnąć ją na swoje łóżko. Mimo że Jonasson prosiła, by przestał, Diesel, zmuszając ją do pocałunku, próbował zdjąć z niej bieliznę. Ostatecznie asystentce udało się uwolnić z uścisku i wybiegła z sypialni. Kilka godzin po rzekomej napaści Jonasson miała zostać zwolniona przez siostrę aktora, prezeskę One Race Productions, która została oskarżona o dyskryminację ze względu na płeć, nieprzyjemne środowisko pracy i bezprawne zwolnienie.

Przesłanie było jasne. Pani Jonasson została zwolniona za odważne przeciwstawienie się napaści na tle seksualnym ze strony Vin Diesela, Vin Diesel będzie chroniony, a jego napaść na tle seksualnym zatuszowana

- napisał prawnik w pozwie.
REKLAMA

Choć Jonasson nadal pracowała mediach, nie wypowiadała się na temat napaści w obawie, że zostanie wykluczona ze środowiska, w którym chroni się wpływowych mężczyzn i ucisza pokrzywdzonych. Zdecydowała się zabrać głos za sprawą ruchów #MeToo i Time's Up.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "How Vin Diesel Got His Name | Late Night with Conan O’Brien" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA