REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Bunkrów nie ma, ale też jest fajnie. Vito Bambino i Kraksa wyznaczają muzyczne trendy jesieni

Jesień to najlepszy czas na nadrabianie książkowych i serialowych zaległości albo po prostu beztroskie zaleganie pod ulubionym kocem, koniecznie z dobrą muzyką w uszach — a tej z pewnością w najbliższych dniach nie będzie brakować. Oto najciekawsze premiery płytowe tygodnia.

26.09.2020
13:00
vito bambino diana krall mikromusic kraksa premiery plyty
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Mikromusic — Kraksa

Propozycja wprost idealna dla jesieniar i jesieniarzy oraz... miłośników czworonogów. Tytuł najnowszej płyty Mikromusic to imię psa wokalistki grupy, Natalii Grosiak. Piosenkarka adoptowała Kraksę 15 lat temu i to właśnie jej poświęcona jest ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem. Słowem — melancholijnie, refleksyjnie i o miłości: nie tylko do zwierząt, ale i do siebie samego.

Vito Bambino — Poczekalnia

To pierwszy solowy krążek Mateusza Dopieralskiego znanego szerzej jako Vito Bambino. Tym razem wokalista związany z grupą Bitamina postanowił pójść własną drogą i zaproponował fanom autorski materiał. „Poczekalnia” jest autobiograficzną opowieścią muzyka, a każdy promujący ją singiel nawiązuje do nieco innej stylistyki. Wydawnictwo promuje singiel pt. Bunkrów nie ma, który — jak przyznaje sam artysta — nawiązuje do ulubionej polskiej komedii Vito Bambino.

Diana Krall — This Dream of You

The queen has spoken — chciałoby się rzec o jesiennym powrocie Diany Krall i jej nowym albumie. Materiał zarejestrowany na krążku „This Dream Of You” pochodzi z sesji z lat 2016-2017, przy których Krall pracowała w duecie z Tommym LiPumą — przyjacielem i wieloletnim muzycznym partnerem, który zmarł w 2017 r. w wieku 80 lat. Na nowym albumie królowa jazzu występuje u boku Johna Claytona, Jeffa Hamiltona, Anthony'ego Wilsona, Christiana McBride'a, Russella Malone i Alana Broadbenta. Na playliście znajdziemy utwory takie jak Autumn In New York i Singing In The Rain. Czy można wymarzyć sobie lepsze tytuły na jesienny chill?

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA