REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

VOD.pl podbił przebojem polski rynek. A teraz odświeża swoje mobilne aplikacje

To nie Netflix czy HBO rządzą polskim rynkiem VOD. Największe udziały ma na nim należący do Onetu serwis VOD.pl, który od dziś przywita nas na telefonach swoją odświeżoną aplikacją.

18.12.2018
18:15
vod.pl nowy wygląd
REKLAMA
REKLAMA

VOD.pl to usługa, w której znajdziemy zarówno wysokobudżetowe hollywoodzkie produkcje, jak i te tworzone przez telewizję Onetu, a więc programy publicystyczne Tomasza Lisa czy Jarosława Kuźniara, sportowe czy motoryzacyjne. Sprytne zagranie, którego efekt widać w statystykach: VOD.pl jest liderem, któremu po piętach depcze Player. I ma znaczącą przewagę nad usługami takimi, jak Netflix czy HBO GO.

Nic więc dziwnego, że Onet inwestuje w rozwój usługi. Dziś poinformował nas o gruntownie odświeżonej wersji aplikacji klienckiej na systemy Android i iOS. Udało nam się przetestować już tą przeznaczoną na telefony firmy Apple.

VOD.pl na telefony – czytelniejszy nowy wygląd z podziałem na kategorie i powrót do nowoczesności.

vod.pl nowy wygląd class="wp-image-234869"

Dostępną w VOD.pl ofertę można filtrować według kategorii: filmy, seriale, programy, dokumenty i programy Onetu. W każdej z nich można znaleźć podział na sekcje tematyczne. Zmiany mają na celu łatwiejsze rozeznanie się w ofercie usługi, a ta – trzeba przyznać – z miesiąca na miesiąc staje się bardziej atrakcyjna. Onet chwali się, że w ramach VOD.pl dostępnych jest już 8 tys. materiałów wideo.

Nowa wersja aplikacji to również gruntowne odświeżenie jej wewnętrznych mechanizmów. Onet w nadesłanej nam informacji prasowej wielokrotnie podkreślał, że znacząco „polepszono stabilność aplikacji”. Nie jestem w stanie po krótkim obcowaniu z aplikacją tego potwierdzić – na razie wierzymy na słowo, że jest znacząca poprawa. W szczególności na systemie iOS, gdzie wprowadzone poprawki, cytując Onet, „otrzymali dostęp do pełnej biblioteki filmów”, co sugeruje, że wcześniej zdarzały się z tym problemy.

vod.pl nowy wygląd class="wp-image-234875"

To jednak nie koniec zmian. Onet zapowiada, że już niebawem użytkownicy VOD.pl będą mogli za pomocą swoich telefonów płacić za dostęp do treści przez Apple Pay oraz będą mogli wykorzystywać Chromecasta do strumieniowania wideo na zgodny wyświetlacz. Użytkownicy Androida mogą też bezpośrednio w aplikacji uiszczać opłaty przez BLIK-a, przelew online, kartę kredytową lub SMS-a Premium.

REKLAMA

VOD.pl już niedługo z gorącymi nowościami.

W najbliższych dniach w serwisie pojawią się takie produkcje, jak: „303. Bitwa o Anglię” z Marcinem Dorocińskim, polski thriller „Odnajdę cię” czy biograficzny dokument „Whitney”. W bazie filmów VOD.pl można także znaleźć najlepsze polskie filmy z ostatnich lat. Należą do nich „Zimna Wojna”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Listy do M.3”, „Fantastyczna kobieta”, „The Square” czy „Grand Budapest Hotel”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA