REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Vulfpeck "Sleepify" - cichy album znika ze Spotify

Kilka tygodni temu informowałem Was o ciekawym projekcie grupy Vulfpeck. Nagrała ona album z… Ciszą. Członkowie zespołu zachęcali swoich fanów, by ci odtwarzali muzykę "na ripicie", w nocy, przez co zespół miał zarabiać dodatkowe pieniądze z odsłuchań. Jak udało mi się jednak dowiedzieć, Spotify właśnie usunęło album ze swoich serwerów. Dlaczego?

08.05.2014
9:24
Vulfpeck "Sleepify" - cichy album znika ze Spotify
REKLAMA

Dochody z odsłuchów miały pomóc w ufundowaniu trasy koncertowej, na którą zespół Vulfpeck wciąż planuje wyruszyć. Jak jednak mówią artyści, Spotify było zdecydowanie przeciwne eksperymentalnemu, cichemu wydawnictwu. Na początku serwis wysłał "uprzejmego e-maila", w którym proponował pomoc w rozwiązaniu problemów (cokolwiek by to nie miało znaczyć). Później, pod koniec kwietnia, pojawił się jednak kolejny e-mail - bardziej zdecydowany, w którym Spotify grzecznie poprosiło o usunięcie albumu z serwerów, ze względu na naruszenie bliżej niesprecyzowanych warunków użytkowania serwisu.

REKLAMA

Jak mówi perkusista zespołu, Jack Stratton: "Jestem naprawdę zaskoczony tym, że usunęli tę płytę. W sumie zaskoczony jestem też zaskoczony tym, w jakim momencie to zrobili. Lepiej by wyglądało, gdyby zdjęli ten album od razu po jego publikacji, a nie spijali śmietankę w postaci artykułów w których wymieniana jest nazwa ich serwisu, a dopiero potem decydowali się go usuwać".

REKLAMA

Vulfpeck jednak się nie poddają. W Spotify umieścili nowy mini-album, zatytułowany "Official Statement". Zawiera on mówiony utwór, którego treść składa się z komunikatu, jaki zespołowi dostarczyło Spotify, 31-sekundowy, cichy utwór, oraz instrumentalna kompozycja, zagrana na keyboardzie. Możecie go przesłuchać poniżej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA