REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polacy radzą sobie z pandemią koronawirusa w zwiastunie antologii „W domu” od HBO

Już za chwilę w HBO i HBO GO zadebiutuje polska wersja projektu „W domu”, czyli zbioru 14 etiud zrealizowanych łącznie przez 16 reżyserów i reżyserek. Tymczasem w sieci pojawił się zwiastun nadchodzącej antologii.

14.07.2020
15:10
W domu hbo zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki HBO Europe mogliśmy już zobaczyć, jak z życiem podczas pandemii radzą sobie Hiszpanie. W projekcie pod nazwą „W domu” udział wzięło pięciu twórców, którzy przedstawili życie ludzi zamkniętych w swoich mieszkaniach z racji szalejącego na zewnątrz koronawirusa. Teraz w 14 krótkich filmach przekonamy się, jak z podobnym zadaniem poradzili sobie polscy reżyserzy i reżyserki.

Trailer polskiej wersji „W domu”

HBO Europe do współpracy zaprosiło łącznie 16 rodzimych twórców, którzy zrealizowali 14 krótkich filmów o tym, jak radzimy sobie w czasie pandemii. Zasady gry były jasne i proste. Kolejne etiudy wchodzące w skład polskiej wersji „W domu” nie mogły trwać dłużej niż 10 minut. We wszystkich musiało znaleźć się nawiązanie do restrykcji narzuconych z powodu koronawirusa. Jeśli zaś chodzi o formę i gatunek, to artyści mieli pełną dowolność. Pełny efekt ich pracy zobaczymy już niedługo, tymczasem możemy poczuć przedsmak czekających nas emocji, dzięki właśnie opublikowanemu w sieci zwiastunowi antologii:

Bardziej niż kiedykolwiek telewizja i film łączą ludzi. Każdy z powstałych w ramach projektu filmów opowie mocną, osobistą historię opartą na wspólnym doświadczeniu. Jestem dumny, że możemy razem tworzyć ten projekt, łącząc twórców w tych pełnych wyzwań czasach i zapewniając przestrzeń, w której mogą zarówno inspirować widzów, jak również zapewnić im rozrywkę, zanim zostanie wznowiona inna działalność produkcyjna, co nastąpi, gdy to będzie już bezpieczne – mówi Antony Root, EVP Programming and Production, HBO Europe

W projekcie „W domu” udział wzięli: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

REKLAMA

Premiera polskiej wersji „W domu” w HBO i HBO GO

Pierwsze doniesienia dotyczące polskiej wersji „W domu” pojawiły się już w maju tego roku. Pod koniec czerwca natomiast HBO Europe podało datę premiery antologii. Produkcja zadebiutuje w HBO i na platformie HBO GO już 16 lipca. Nie będzie to jednak koniec pandemicznych krótkometrażówek. Pod koniec lipca ma pojawić się finlandzka odsłona projektu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA