REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polacy radzą sobie z pandemią koronawirusa w zwiastunie antologii „W domu” od HBO

Już za chwilę w HBO i HBO GO zadebiutuje polska wersja projektu „W domu”, czyli zbioru 14 etiud zrealizowanych łącznie przez 16 reżyserów i reżyserek. Tymczasem w sieci pojawił się zwiastun nadchodzącej antologii.

14.07.2020
15:10
W domu hbo zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki HBO Europe mogliśmy już zobaczyć, jak z życiem podczas pandemii radzą sobie Hiszpanie. W projekcie pod nazwą „W domu” udział wzięło pięciu twórców, którzy przedstawili życie ludzi zamkniętych w swoich mieszkaniach z racji szalejącego na zewnątrz koronawirusa. Teraz w 14 krótkich filmach przekonamy się, jak z podobnym zadaniem poradzili sobie polscy reżyserzy i reżyserki.

Trailer polskiej wersji „W domu”

HBO Europe do współpracy zaprosiło łącznie 16 rodzimych twórców, którzy zrealizowali 14 krótkich filmów o tym, jak radzimy sobie w czasie pandemii. Zasady gry były jasne i proste. Kolejne etiudy wchodzące w skład polskiej wersji „W domu” nie mogły trwać dłużej niż 10 minut. We wszystkich musiało znaleźć się nawiązanie do restrykcji narzuconych z powodu koronawirusa. Jeśli zaś chodzi o formę i gatunek, to artyści mieli pełną dowolność. Pełny efekt ich pracy zobaczymy już niedługo, tymczasem możemy poczuć przedsmak czekających nas emocji, dzięki właśnie opublikowanemu w sieci zwiastunowi antologii:

Bardziej niż kiedykolwiek telewizja i film łączą ludzi. Każdy z powstałych w ramach projektu filmów opowie mocną, osobistą historię opartą na wspólnym doświadczeniu. Jestem dumny, że możemy razem tworzyć ten projekt, łącząc twórców w tych pełnych wyzwań czasach i zapewniając przestrzeń, w której mogą zarówno inspirować widzów, jak również zapewnić im rozrywkę, zanim zostanie wznowiona inna działalność produkcyjna, co nastąpi, gdy to będzie już bezpieczne – mówi Antony Root, EVP Programming and Production, HBO Europe

W projekcie „W domu” udział wzięli: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

REKLAMA

Premiera polskiej wersji „W domu” w HBO i HBO GO

Pierwsze doniesienia dotyczące polskiej wersji „W domu” pojawiły się już w maju tego roku. Pod koniec czerwca natomiast HBO Europe podało datę premiery antologii. Produkcja zadebiutuje w HBO i na platformie HBO GO już 16 lipca. Nie będzie to jednak koniec pandemicznych krótkometrażówek. Pod koniec lipca ma pojawić się finlandzka odsłona projektu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA