REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Krytycy widzieli już pierwsze odcinki serialu „WandaVision” i są nimi zachwyceni

Recenzenci mieli już okazję obejrzeć trzy pierwsze odcinki wyczekiwanego serialu MCU „WandaVision”. Swoimi opiniami zdążyli podzielić się z czytelnikami w mediach społecznościowych. Reakcje są nader entuzjastyczne.

11.01.2021
10:50
wandavision opinie recenzje
REKLAMA
REKLAMA

Idzie nowe. Po perturbacjach spowodowanych pandemią, przesuwaniem premier kinowych i zamykaniem planów zdjęciowych, kinowe uniwersum Marvela pewnym i dumnym krokiem wkracza w 4. fazę. Tym razem jednak będzie inaczej. Zmierza ono bowiem na mały ekran i już w ten piątek, 15 stycznia na Disney+ pojawi się pierwszy serial osadzony w świecie MCU. A Marvel Entertainment skutecznie podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się premierą „WandaVision”.

Ostatnio pojawiły się nowe spoty promocyjne, ujawniono, że użytkownicy Disney+ na sam początek otrzymają dwa pierwsze odcinki serialu i kolejnych siedem będzie pojawiać się w serwisie co tydzień, a jakby ktoś miał ochotę przypomnieć sobie losy Wandy Maximoff i Visiona w MCU przed nadchodzącą premierą, to od minionego piątku może to zrobić za sprawą „Marvel Studios: Legends”. Emocje już sięgają zenitu, a tymczasem zaczęły spływać opinie krytyków na temat nadchodzącej produkcji. I niedopowiedzeniem byłoby stwierdzić, że są one entuzjastycznie.

Recenzenci jakiś czas temu otrzymali dostęp do pierwszych trzech odcinków „WandaVision” i są nimi zachwyceni.

Nieraz zwracają uwagę na to, że jest to bezprecedensowa w historii MCU produkcja:

„WandaVision” naprawdę jest inne od wszystkiego co do tej pory widzieliśmy w MCU. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. To istne olśnienie. Jest tak wierne strukturze narracyjnej sitcomu, że wydaje się sporym ryzykiem - ale się opłaca i buduje tajemnicę — pisze na Twitterze Brandon Davis.

Obejrzałem 3 epizody „WandaVision” i serial jest cholernie dziwny (w pozytywnym sensie). Dwie rzeczy są pewne. 1) Marvel jest oddany parodiowaniu klasycznych sitcomów i 2) MCU w końcu powróciło — stwierdza Dorian Parks.

„WandaVision” przedstawia losy Wandy Maximoff i Visiona, którzy żyją sobie spokojnie na przedmieściach, w rzeczywistości wyjętej wprost z klasycznych amerykańskich sitcomów.

REKLAMA

W miarę upływu akcji zorientują się, że coś jest jednak nie tak. W ich przeidealizowanym świecie zaczną pojawiać się skazy. I opinie krytyków zdają się potwierdzać to, czego wszyscy fani spodziewali się już po pierwszych zwiastunach. Szykuje się ostra jazda bez trzymanki.

Pierwsze dwa odcinki „WandaVision” 15 stycznia 2021 roku zadebiutują na platformie Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA