REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Warner Bros zekranizuje "Jeźdźców smoków z Pern"?

Kolejna książkowa seria fantastyczna ma szansę trafić na srebrny ekran. Po "Władcy Pierścieni" i "Conanie" być może przyjdzie czas na "Jeźdźców smoków z Pern" autorstwa Anne McCaffrey. 

30.07.2014
12:29
Powstanie ekranizacja serii Jeźdźcy smoków z Pern?
REKLAMA

To na razie nic pewnego - Drew Crevello z Warner Bros poinformował, że wytwórnia póki co przymierza się do zrealizowania ewentualnej ekranizacji i szuka odpowiednich ludzi, którzy mieli by się nią zająć. A postawione przed nimi zadanie nie będzie łatwe, bo seria "Jeźdźcy smoków z Pern" składa się w sumie z ponad 20 książek. Wcześniej kilkukrotnie próbowano się go podjąć, ale za każdym kończyło się to fiaskiem. W latach dziewięćdziesiątych planowany był serial oparty na prozie McCaffrey, a w 2006 i 2012 roku usiłowano doprowadzić do powstania filmu.

REKLAMA

Otwierająca serię "Jeźdźcy smoków z Pern" książka została wydana w 1968 roku, ostatnia z dotychczas napisanych - w 2012 roku, opublikowana już po śmierci autorki. To jeden z najsłynniejszych cykli fantasy, opowiadający o ludziach, którzy wspólnie ze smokami toczą bój z niezwykle groźnymi Srebrnymi Nićmi spadającymi na świat Pern z Czerwonej Gwiazdy. Od ostatniego ataku gwiezdnego wędrowca minęło 200 lat i ludzkość zdążyła zapomnieć o zagrożeniu z jego strony. Gdy pojawia się ponownie, nadchodzi czas próby, podczas którego trzeba będzie walczyć o przetrwanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA