REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Co dalej z Igą Dobosz? Śledztwo w końcówce 3. sezonu „Watahy” komplikuje się coraz bardziej

Pod koniec 3. sezonu „Watahy” Idze Dobosz grunt pali się pod nogami. Prokuratorka wchodzi coraz głębiej w skomplikowaną intrygę, z której nadal nie widać żadnego wyjścia. Najnowszy, 5. odcinek 3. sezonu, nie przynosi żadnych rozwiązań, wręcz przeciwnie - kolejne komplikacje.

03.01.2020
12:08
wataha 3 sezon iga dobosz
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery!

Na początku tego sezonu wydawało się, że prawdę o zabójstwie porucznika ABW Andrzeja Halmana (Grzegorz Damięcki) znają 3 osoby - Iga Dobosz (Aleksandra Popławska), Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) i Alsu Karimow (Anna Donchenko). W najnowszym odcinku „Watahy” okazuje się jednak, że Idze Dobosz depcze po piętach prokurator Jan Chojecki. Posiada on nagrania z 2016 roku, na których widać, że Dobosz była w okolicy miejsca śmierci Halmana. O dziwo, wiceminister Prochowska bierze Dobosz w obronę, a alibi na ten czas dostarcza jej prawdopodobnie Walczak. Dobosz może pracować nad obecną sprawą dalej, ale nie oznacza to końca problemów.

 class="wp-image-361491"

Działania Rebrowa i poniekąd Dobosz coraz bardziej pogarszają sytuację Wiśniaka (Piotr Żurawski). Pozycja tajniaka, którego opiekunem jest Kuczer (Borys Szyc), jest coraz słabsza. W każdej chwili może zostać zdemaskowany przez Tatianę Barkową (Evgeniya Akhremenko), dla której pracuje. Dochodzi do punktu kulminacyjnego, w którym Wiśniak zaczyna się łamać.

W międzyczasie ginie młody Gauza, przez co Dobosz prawdopodobnie traci bardzo ważne źródło informacji - jego matka zagroziła, że odwoła zeznania na temat działalności byłego męża, jeśli nie odzyska syna. Na Dobosz spoczywa coraz większa odpowiedzialność za kolejnych graczy w tej rozgrywce. Zdaje się, że kobieta traci już wszelkie możliwości manewru. A także resztki spokoju - prokuratorka zdaje się być coraz bardziej przerażona.

Oprócz tego Dobosz i Rebrow czują na karkach coraz cieplejszy oddech kreta. Oboje nie wiedzą już, komu mogą ufać, postanawiają zatem nie ufać nikomu. Ale i to nie pomaga. Dobosz udaje się przyłapać zdrajcę na gorącym uczynku. Jest nim człowiek, który był przy sprawie od samego początku, czyli Świtalski (Jarosław Boberek).

 class="wp-image-361488"

Dobosz jedzie za mężczyzną, w międzyczasie dzwoni do Rebrowa i zdaje mu relację ze swojego odkrycia. Niestety po drodze samochód prokuratorki wypada z drogi, kobietę z płonącego auta wydobywa właśnie Świtalski, dręczony zapewne przez wyrzuty sumienia. Sam zresztą oddaje po całym zdarzeniu odznakę.

Jakie będą dalsze losy Igi Dobosz?

Gdy ona walczy w szpitalu o życie, Wiśniak zostaje ostatecznie zdemaskowany. Barkova wie o tym, że jest na celowniku polskich służb. Sprawa znajduje się w beznadziejnym miejscu i nie widać w zasadzie możliwości na uratowanie całej operacji.

Nie wiadomo jeszcze, jaki jest stan prokuratorki. Bez jej udziału całe śledztwo zapewne się posypie - jej śmierć byłaby dla ukraińskich przemytników bardzo wygodna. Podobnie jak wcześniej zabójstwo Markowskiego (Andrzej Zieliński). Jeśli natomiast kobieta wyjdzie z wypadku cało, w obliczu braku zeznań i dowodów całe śledztwo może i tak pójść w odstawkę. Wiceminister Prochowska kryła do tej pory Dobosz i wspierała jej działania, być może ze względu na sentyment do matki prokuratorki, jednak bez mocnych dowodów nawet ona nie będzie w stanie ciągnąć tego dalej.

REKLAMA

Nowy odcinek „Watahy” znajdziecie na HBO GO.

Finał serii zaplanowany jest natomiast na 10 stycznia 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA