REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serialowa adaptacja Watchmen z gwiazdą największego formatu. Wiemy już, kogo zagra Jeremy Irons

Co prawda informacja ta nie została potwierdzona, jednak wszystko wskazuje na to, że do obsady serialu Watchmen trafi Jeremy Irons i że zagra on w nim starszą wersję Ozymandiasa.

09.11.2018
14:11
watchmen jeremy irons
REKLAMA
REKLAMA

Watchmen to kultowy komiks autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Doczekał się już jednej adaptacji – pełnometrażowego filmu z 2009 r., który wyreżyserował Zack Snyder. Trzeba przyznać, że oba dzieła są jedyne w swoim rodzaju. To mroczna i krwawa historia o superbohaterach, o niepowtarzalnej atmosferze i estetyce wizualnej. Wiemy też już od jakiegoś czasu, że szykowana jest jej serialowa adaptacja.

Jej autorem jest Damon Lindelof, który bardzo nie lubi określania jego Watchmenów jako wspomnianej wyżej adaptacji. Utrzymuje, że nie będzie to wierna kalka komiksu, ani też sequel kinowego filmu. Choć nie jest jasne, czym w takim razie właściwie będzie jego telewizyjne dzieło.

Obsada Watchmen trzymana była do tej pory w tajemnicy. Choć wygląda na to, że na liście płac znajdzie się Jeremy Irons.

W serialu zagrają Don Johnson, Regina King i Yahya Abdul-Mateen II, choć nie jest jasne w jakie role się wcielą. Na listę płac trafił też weteran Hollywood, jakim jest Jeremy Irons. Spekulowano, że ma zagrać Adriana Ozymandiasa – genialnego biznesmena, który jest częścią tytułowych Strażników. I który – staram się nie zdradzać fabuły za bardzo – ma wiele wspólnych cech z Thanosem.

Jeżeli wierzyć ustaleniom redakcji SlashFilm, plotki znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Irons zagra starszą wersję Ozymandiasa. Choć warto pamiętać, że informacji tej nadal nie potwierdziło odpowiedzialne za serial HBO. Irons wydaje się jednak stworzony do tej roli – jest doskonały we wcielaniu się w błyskotliwych złoczyńców.

Co to oznacza dla samego serialu?

REKLAMA

Skoro Ozymandias ma być przedstawiony jako postać w dość dojrzałym wieku, to wygląda na to, że serialowy Watchmen będzie czymś w rodzaju sequela. Jego akcja będzie się toczyć – tak na oko – w jakieś trzy dekady po wydarzeniach przedstawionych w komiksie i w filmie.

Watchmen nie mają na razie ustalonej daty premiery. Nie są też na razie dostępne żadne promocyjne materiały związane z serialem. Wiemy tylko, że zadebiutuje on w ofercie HBO i HBO GO w przyszłym roku. Niestety, prawdopodobnie dopiero w jego drugiej połowie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA