REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy

Serial Watchmen oficjalnie w HBO. Znamy datę premiery i aktorów, którzy w nim zagrają

Potwierdziły się pojawiające się od kilku miesięcy informacje. Legendarny komiks Strażnicy (Watchmen) zostanie przełożony na język serialu. Poznaliśmy datę premiery i obsadę pierwszego sezonu produkcji.

21.08.2018
18:54
watchmen
REKLAMA
REKLAMA

Watchmen to jedna z najlepszych powieści graficznych w historii. Genialne dzieło Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa zrewolucjonizowało język komiksu i wraz z Powrotem Mrocznego Rycerza Franka Millera uznawane jest za początek nowej ery w branży. Przełożenia Strażników na język kina podjął się w 2009 roku Zack Snyder, ale poniósł porażkę.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że nową próbę chcę podjąć HBO. Stacja szuka nowej wielosezonowej serii, która zastąpi Grę o tron po zakończeniu serialu na podstawie sagi George'a R.R. Martina. Idealną do tego historią wydawali się właśnie Watchmen. Początkowo HBO zamówiło tylko pilot produkcji, na podstawie którego stacja miała ocenić potencjalną opłacalność produkcji. Jak widać podjęcie decyzji nie zajęło długo szefom medialnego giganta.

HBO oficjalnie ogłosiło, że serial Watchmen powstanie dla stacji.

watchmen film 2009 class="wp-image-193489"

Osoby, które oczekują na dokładną adaptację słynnego komiksu mogą zostać jednak zaskoczone. Showrunner produkcji, Daniel Lindelof już wcześniej zaznaczał w oficjalnym liście skierowanym do fanów, że serialowi Strażnicy nie będą bezpośrednią adaptacją powieści graficznej. Niektóre wątki i najważniejsze postaci ze świata Watchmenów powrócą w serialu, ale produkcja HBO będzie opowiadać zupełnie nową historię. Z innymi bohaterami i toczącą się w odmiennych od komiksu czasach.

Nie wszyscy wielbiciele dzieła Moore'a i Gibbonsa będą z tego powodu zachwyceni. Z drugiej strony Strażnicy byli przez lata uznawani za komiks nieprzekładalny na język kina. Wygląda na to, że HBO ma zamiar potraktować oryginalny materiał tylko jako pewną inspirację, na bazie której zostanie zbudowany zupełnie nowy status quo (coś podobnego próbowało zrobić DC w świecie komiksów). Zdaje się to potwierdzać hasło reklamowe, za pomocą którego stacja promuje nowy serial:

Nic się nigdy nie kończy.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w serialu Watchmen zagra Jeremy Irons. Obok niego wystąpią Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Lily Rose Smith, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing oraz Adelynn Spoon. Za reżyserię odpowiadać będą Nicole Kassell (stworzyła odcinek pilotażowy) i Stephen Williams. Scenarzystą został zaś Daniel Lindelof.

Serial Watchmen pojawi się na antenie HBO w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA