REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie podobali ci się fabularni Watchmen. Strażnicy? Szykuj się na wersję animowaną

Jak wynika z materiałów Warner Bros., które przedostały się do sieci, wytwórnia pracuje nad animowaną wersją adaptacji komiksu Watchmen. Odważny krok, mimo porażki pierwszej z ekranizacji.

14.04.2017
12:52
Watchmen wersja animowana
REKLAMA
REKLAMA

Gdy po raz pierwszy w Sieci został pokazany zwiastun filmu Watchmen. Strażnicy, to oniemiałem. Wspaniałe kadry, oryginalna estetyka, intrygujące podejście do tematu sugerowały coś bardzo wyjątkowego. Rzeczywistość okazała się ciut rozczarowująca. Fakt, faktem, wyszedłem z kina bardzo zadowolony, ale ponoć – co mi wyjaśniono – głównie z uwagi na fakt, że nie widziałem materiału źródłowego. Komiksu, który został rzekomo zbrukany.

Jednak nawet w moich oczach, ignoranta w temacie, film był co najwyżej dobry, w porywach do bardzo dobry. Na pewno nie zasługiwał na status kultowego, jakim cieszy się komiks. I szybko został zapomniany przez zdegustowany lub obojętny (niepotrzebne skreślić) świat.

Watchmen – wersja animowana to nowy pomysł Warner Bros.

Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w obrębie związanej z wytwórnią społeczności A-List Community. Film animowany nie trafiłby do kin, a był przeznaczony do dystrybucji na płytach, telewizyjnej i cyfrowej. Ma być wierną adaptacją komiksu, rysowany identyczną kreską i stylem, bez zmian w scenariuszu.

Innymi słowy, film ma być skrojony na miarę pod najbardziej hardkorowych fanów, którzy nie życzą sobie jakichkolwiek zmian w ich ukochanym dziele, a co najwyżej chcieliby z nim obcować za pomocą nowego medium.

REKLAMA

Na tym jednak nie koniec. HBO rozważa stworzenie aktorskiego serialu o Watchmenach, ci wrócą też do komiksów wydawanych przez DC w roli gości. To jednak odległa przyszłość, a filmem animowanym jestem żywo zainteresowany. Jego data premiery pozostaje nieznana, co nam daje czas by zapoznać się z oryginałem. Ja zamierzam, a tymczasem wspomniany na samym początku tej notki zwiastun:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA