REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Festiwal filmowy w domu. Na YouTube rusza dziś „We Are One” podpowiadamy, co obejrzeć

W związku z zakazem imprez masowych, przedstawiciele 21 najważniejszych festiwali filmowych świata postanowili połączyć siły i stworzyć bezprecedensowe wydarzenie pod nazwą „We Are One”. Już dziś startuje wydarzenie, dzięki któremu za darmo na YouTube możecie obejrzeć ponad 100 filmów.

29.05.2020
16:32
We Are One. Festiwal filmowy na YouTube - co obejrzeć?
REKLAMA
REKLAMA

W programie „We Are One: A Global Film Festival” znalazły się 23 pełnometrażowe filmy fabularne, 8 pełnometrażowych dokumentów oraz 72 krótkie metraże. Wszystkie produkcje można w określonym terminie między 29 maja a 7 czerwca 2020 roku obejrzeć na YouTube'owym kanale festiwalu zupełnie za darmo. Organizatorzy zapewniają, że wiele tytułów będzie można również zobaczyć jeszcze potem w formie wideo na żądanie. Podpowiadamy więc, na jakie pozycje warto zwrócić uwagę.

Mary is Happy, Mary is Happy

Nie możemy narzekać na brak filmów o dojrzewaniu. „Mary is Happy, Mary is Happy” opowiada o licealistce, która na chwilę przed zakończeniem szkoły czekają zmiany w życiu, miłości i przyjaźni. Rzeczywistość przenika się z fantazją. Co ciekawe film powstał na podstawie ponad 400 tweetów z anonimowego konta @maryonly.

Film dostępny na YouTube od 3 czerwca 2020 roku o 20:20.

Crazy World

Zero budżetu, ale wielka miłość do kina – to charakteryzuje produkcje Ugandyjskiego studia Wakaliwood. Jest to opowieść o dzieciach porwanych przez mafię. Jest tylko jeden problem. W ręce gangsterów wpadają bowiem małolaci znający kung fu. Jest więc tanio, szalenie i zabawnie.

Film dostępny na YouTube od 29 maja 2020 roku o 20:00.

Adela Has Not Had Supper Yet

W latach 70. ubiegłego wieku ten film pozwalał mieszkańcom Czechosłowacki na chwilę uciec od szarej rzeczywistości. Jest to surrealistyczna komedia, w której twórcy parodiują produkcje o detektywach. Nick Carter przybywa do Pragi, aby pomóc tamtejszemu komisarzowi rozwiązać pewną sprawą. Trafia jednak na trop… morderczej rośliny. Pełno tu surrealizmu i absurdalnych zwrotów akcji.

Film dostępny na YouTube od 7 czerwca 2020 roku o 00:25.

The Iron Hammer

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów siatkówki. W tym dokumencie Joan Chen przedstawia historię chińskiej siatkarki, do której przylgnął tytułowy przydomek przez agresywny sposób, w jaki zdobywała kolejne punkty. Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką i poprowadziła swoją drużynę po zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w 1984 roku.

Film dostępny na YouTube od 7 czerwca 2020 roku.

Rudeboy: The Story of Trojan Records

Na przełomie lat 60. i 70. na parkietach Wielkiej Brytanii doszło do kulturowej rewolucji. Wszystko za sprawą Trojan Records, która wydawała płyty jamajskich imigrantów. Młodzież pokochała ich reggae, dub, rocksteady czy ska. Twórcy dokumentu przedstawiają tę niezwykłą historię z wykorzystaniem wielu archiwalnych wypowiedzi ówczesnych gwiazd.

Film dostępny na YouTube od 29 maja 2020 roku o 21:30.

Wake Up: Stories From the Frontlines of Suicide Prevention

Przyczynkiem do powstania dokumentu było założenie Wake Up - nonprofitowej organizacji mającej na celu zapobieganie samobójstwom. Twórcy filmu przedstawiają cztery historie skupione na różnych grupach społecznych (weterani wojenni, LGBT, studenci i posiadacze broni). Każdy z bohaterów ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia na temat samobójstwa.

REKLAMA

Film dostępny na YouTube od 5 czerwca 2020 roku 00:45.

Pełny program imprezy dostępny jest na stronie festiwalu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA