REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Kiedy pojawią się Wichry Zimy R. R. Martina? Nieprędko, bo pisarz znowu robi wszystko, tylko nie pisze książki

Dobra wiadomość - George R. R. Martin jest bardzo aktywny. Zła wiadomość - jego najnowsze przedsięwzięcia nie mają nic wspólnego z książką Wichry Zimy, która pierwotnie miała pojawić się jeszcze w 2016 roku.

18.03.2017
10:30
Wichry zimy premiera
REKLAMA
REKLAMA

George R. R. Martin na własne życzenie pozwolił wyprzedzić się producentom HBO, odpowiedzialnym za serial Gra o tron. Wcześniej to telewizyjna produkcja opowiadała o wydarzeniach z książek. Teraz jest odwrotnie - HBO dopowiada nowe rozdziały, a Martin jedynie ubolewa nad tym, że nie jest w stanie zaspokoić ciekawości swoich fanów.

Niestety, wraz z narzekaniem nie idzie żadne konkretne działanie. Wichry Zimy - kolejna część sagi wciąż się nie ukazała, pomimo procesu twórczego sięgającego 2011 roku. Martin tworzy swoją książkę już sześć lat, a jego wydawca zmuszony był do kilkukrotnego przesunięcia wstępnej daty premiery. Ta wyznaczona jest teraz na szeroko rozpięty 2017 rok.

Patrząc na aktualnie działania R. R. Martina, nie zdziwię się, jeżeli Wichry Zimy nie ukażą się również i tego roku.

Jak donosi portal Cinemablend, autor Pieśni Lodu i Ognia jest bardzo zajętym człowiekiem. Niestety, aktywność Martina nie ma nic wspólnego z długo wyczekiwaną, szóstą części sagi. Zamiast tego pisarz otworzył… własne studio filmowe!

 class="wp-image-81819"
REKLAMA

Studio nazywa się Stagecoach Foundation. Jest położone w Santa Fe, gdzie żyje sam Martin. Budynek zagospodarowany na potrzeby działalności filmowej i telewizyjnej został mu oddany pod warunkiem działalności non profit, która ma wspierać początkujących oraz lokalnych filmowców. Studio nie zamyka się jednak na współpracę z Hollywood, a pierwszymi poważnymi klientami Stagecoach Foundation mają być… sami bracia Coen!

W międzyczasie HBO ogłosiło datę premiery kolejnych epizodów serialu. Gra o tron powróci na ekrany już 16 lipca 2017 roku. Nowy sezon będzie już drugim z kolei, który traktuje o wydarzeniach wyprzedzających akcję książek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA