REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix pokazał aż trzy nowe klipy z 2. sezonu "Wiedźmina"

"Wiedźmin" oficjalnie powróci na platformę Netflix w piątek 17 grudnia. Nic więc dziwnego, że emocje wokół premiery 2. sezonu sięgają już niemal zenitu. Serwis postanowił dodatkowo podgrzać atmosferę przez publikację aż trzech różnych fragmentów z nowej części. Czego się z nich dowiadujemy i kogo tam widzimy?

15.12.2021
10:36
wiedźmin 2 sezon wideo nowe sceny
REKLAMA

"Wiedźmin" jest tak blisko premiery, że wielu widzów już wisi z kursorem nad półką serialu na Netfliksie. Najważniejsza produkcja fantasy po zakończeniu "Gry o tron" będzie musiała sprostać olbrzymim oczekiwaniom, bo wielu widzów liczy na sezon lepszy od otwarcia z 2019 roku. Według wielu amerykańskich krytyków "Wiedźmin" jest w 2. sezonie lepszy, ale w Polsce opinie są nieco bardziej wyważone. O wielu negatywnych cechach produkcji w swojej recenzji bez spoilerów pisał choćby redaktor naszego portalu.

Zdecydowana większość widzów będzie jednak musiała jeszcze przez kilkadziesiąt godzin uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście Netflix dobrze rozumie rządzące nimi emocje i przygotował małą niespodziankę dla fanów. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin na portalu YouTube ukazały się trzy różne fragmenty wyciągnięte bezpośrednio z odcinków 2. sezonu. Dwa z nich dotyczą pobytu Ciri i Geralta w Kaer Morhen, a główną bohaterką trzeciego jest Yennefer z Vengerbergu.

REKLAMA

"Wiedźmin" na nowych klipach z 2. sezonu:

Dzięki pokazanych materiałom poznajemy dokładne okoliczności przybycia Ciri i Geralta do Kaer Morhen. Dziewczyna wyraźnie jest zafascynowana ruinami zamku, ale nie do końca ufa w swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że wiedźminów na świecie jest coraz mniej (Biały Wilk wspomina o 20 towarzyszach, co i tak jest znacznie wyższą liczbą niż książkach). Po raz pierwszy tak wyraźnie widzimy też design wahadła i całej mordowni, na której od wielu lat trenowali dorastający wiedźmini. Przy pierwszych kilku podejściach Ciri zostaje zrzucona ze ścieżki przez wahadła urządzenia, ale potem dzięki wytrwałości przechodzi pierwszą część wyzwania.

REKLAMA

Jak wiedzą jednak wszyscy fani twórczości Sapkowskiego, potem jest jeszcze trudniej. Co ciekawe, wyczynom Lwiątka z Cintry przyglądają się Lambert i Coen, a Geralta nie widać nigdzie w pobliżu. Ostatnie z udostępnionych wideo koncentruje się na Yennefer i Tissaii de Vries oraz sporach wśród czarodziejów po Bitwie o Wzgórze Sodden. Yen jest w oczach swojej mentorki prawdziwą bohaterką tego starcia, ale z powodów politycznych w oczach świata chwałę musi zebrać Vilgefortz. Tissaia oświadcza młodszej magiczce, że zawsze będzie wdzięczna za jej poświęcenie, na co ta reaguje niemal bez emocji.

Netflix pokaże nowe odcinki serialu "Wiedźmin" już 17 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA