REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powstanie jeszcze jeden serial o Wiedźminie. Włosi zbierają środki na nową produkcję

Jeżeli serial Netfliksa i „Pół Wieku Poezji Później” to dla was zbyt mało, to spokojna głowa. Czeka nas jeszcze jedna odsłona „Wiedźmina”, o ile uda się sfinansować przedsięwzięcie.

05.04.2019
21:15
wiedźmin miniserial
REKLAMA
REKLAMA

Na portalu Indiegogo ruszyła zbiórka pieniędzy na projekt zatytułowany „A Witcher's Tale”. Ma on czerpać zarówno z gier o Geralcie, jak i z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy podzielili się także zarysem fabuły:

Podczas zwykłego wiedźmińskiego dnia, w małej wiosce niedaleko Novigradu, Geralt natrafia na nowe zadanie: odnalezienie artefaktu w opuszczonym zamku. Geraltowi uda się wkraść do budowli, ale tajemnicza czarna postać zdaje się go obserwować... kim ona jest? Co to za artefakt? Kto dołączy do Geralta w tej przygodzie? Trylogia odcinków ujawni całą historię, jeśli nas wesprzesz!

Pomysłodawcą projektu jest włoski fotograf cosplay’owy, Daniele Cosenza.

To on jest reżyserem miniserialu, ale ma także pomagać przy montażu i zdjęciach. Zresztą pierwsze efekty pracy zebranego zespołu są już dostępne:

Ekipa częściowo sama sfinansowała projekt, ale potrzebują jeszcze niespełna 10 tys. euro, aby go ukończyć. Całość ma się składać z trzech epizodów o długości każdego w przedziale 6-8 minut. Twórcom marzy się możliwość wypożyczenia koni na plan, zaproszenie najlepszych cosplayerów z całej Europy oraz inwestycja w lepszy sprzęt wideo oraz efekty wizualne.

Wspomniana kwota 10 tys. euro jest tą szczytową, ale również osiągnięcie niższych pułapów będzie dla ekipy pomocne. W przeciwieństwie do wielu innych platform crowdfundingowych, Indiegogo nie zakłada, że pomysłodawcy muszą zebrać całą kwotę.

REKLAMA
  • 0 – 1000 € – to oznacza, że projekt nie spotkał się z zainteresowaniem, dlatego wpłacone datki zostaną zwrócone.
  • 1000 – 2000 € – przy tym progu twórcy obiecują nakręcić drugi odcinek.
  • 2000 – 3000 € – taki budżet zapewni lepsze efekty wizualne i CGI.
  • 3000 – 5000 € – dzięki tym pieniądzom twórcy wypożyczą też profesjonalny sprzęt
  • 5000 – 7000 € – w epizodach pojawią się dodatkowe plenery.
  • 7000 – 9800 € – przy tych pieniądzach uda się zrealizować wszystkie obietnice.
  • powyżej 9800 € – inwestycja w dodatkowe elementy (ścieżka dźwiękowa, profesjonalna edycja dźwięku, bonusowy odcinek, promocja filmu za granicą, w tym w Polsce).

Twórcy obiecują rozpocząć plan zdjęciowy „A Witcher's Tale” z końcem 2019 i dostarczyć gotowy produkt w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA