REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiedźmin powraca na Netfliksa w nowym filmie - są pierwsze zwiastuny! Fani gier będą zadowoleni

Do sieci trafiły pierwsze teasery nowego filmu animowanego Netfliksa pt. "Wiedźmin: Syreny z głębin". Tym razem prześledzimy historię ekranowego Geralta inspirowaną opowiadaniem "Trochę poświęcenia" Andrzeja Sapkowskiego. Ko podłoży głos Geraltowi z Rivii i kiedy zadebiutuje nowa produkcja?

11.11.2023
13:12
Wiedźmin anime Netflix
REKLAMA

Netflix rozpoczął promocję animowanego filmu pt. "Wiedźmin: Syreny z głębin", rozszerzające ekranowe uniwersum zabójcy potworów. To adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego pt. "Trochę poświęcenia", opracowana przez Studio Mir, odpowiedzialnego również za ciepło przyjęte anime "Wiedźmin: Zmora Wilka".

Więcej o Wiedźminie przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Kto podłoży głos Geralta z Rivii?

Jak się okazuje, głos Geralta ponownie będzie należeć do aktora Douga Cockle, znanego z gry "Wiedźmin 3". Aktor nie ukrywa, że jest bardzo podekscytowany nowym zawodowym wyzwaniem dla Netfliksa.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę ogłosić mój powrót do świata Wiedźmina, po raz kolejny podkładając głos Geraltowi z Rivii, ale tym razem w nadchodzącym filmie animowanym Wiedźmin: Syreny z Głębin. Współpraca ze Studiem Mir i Netflixem nad tym nowym filmem animowanym była zaszczytem i cieszę się, że mogę podzielić się kolejnym rozdziałem podróży Białego Wilka z fanami uniwersum Wiedźmina

- powiedział Cockle.

To jeszcze nie wszystko, bo Anya Chalotra oraz Joey Batey ponownie wcielają się w role Yennefer oraz Jaskra.

Reżyserem "Wiedźmin: Syreny z głębin" jest Kang Hei Chul ze studia Mir, który był scenarzystą w "Koszmarze wilka". Za scenariusz odpowiedzialni są Mike Ostrowski i Rae Benjamin, natomiast produkcją zajęła się Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka serialu "Wiedźmin". W całym twórczym procesie wziął również udział Andrzej Sapkowski, pełniąc rolę kreatywnego konsultanta. Premiera odbędzie się pod koniec 2024 roku.

REKLAMA

O czym będzie anime "Wiedźmin: Syreny z głębin"?

O czym będzie nowe anime? Geralt z Rivii zostanie wynajęty do zbadania serii ataków w nadmorskiej wiosce. Szybko zostanie wciągnięty w starożytny konflikt między ludźmi i syrenami. Napięcie i konflikt między tymi światami będzie coraz rosło, a na wiedźminie spocznie odpowiedzialność za losy innych. Razem ze starymi, jak i nowymi przyjaciółmi, Geralt spróbuje rozwikłać zagadkę, by zapobiec wojny. Wygląda zatem na to, że "Trochę poświęcenia" posłuży raczej za luźniejszą inspirację. Dodajmy, że akcja filmu rozgrywa się między piątym a szóstym odcinkiem pierwszego sezonu "Wiedźmina".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA