REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Serialowy „Wiedźmin” wybrał jedną z najważniejszych czarodziejek. Kto zagra Filippę Eilhart?

Serial „Wiedźmin” systematycznie kompletuje nowych członków obsady i powoli zbliża się do zamknięcia planu zdjęciowego 2. sezonu. Według nowych informacji produkcja platformy Netflix znalazła w międzyczasie również aktorkę, która wcieli się w jedną ze współzałożycielek Loży Czarodziejek. Jak będzie wyglądać Filippa Eilhart?

16.03.2021
17:45
Wiedźmin: Jak będzie wyglądać Filippa Eilhart? Wiemy, kto ją zagra
REKLAMA
REKLAMA

Prace nad 2. sezonem „Wiedźmina” idą od miesięcy pełną parą, choć zadanie ekipy było poważnie utrudnione przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i różne wypadki na planie. Okres zdjęciowy serialu ma zresztą potrwać jeszcze tylko około kilkudziesięciu dni, po których rozpocznie się postprodukcja i przygotowanie efektów specjalnych. Cały czas dowiadujemy się jednak nowych informacji o nadchodzących odcinkach, obsadzie 2. serii czy wyglądzie poszczególnych postaci.

W ciągu minionego tygodnia poznaliśmy m.in. fabularne szczegóły na temat powrotu do Cintry i pojawienia się postaci Nenneke, a także zostały nam przybliżone postaci dwóch generałów nilfgaardzkiej armii. Najnowsze wieści zdobyte przez portal Redanian Intelligence wielu fanom sagi o wiedźminie zapewne wydadzą się jeszcze bardziej istotne. Bo przecież mowa o jednej z najpopularniejszych i najważniejszych czarodziejek wymyślonych przez Andrzeja Sapkowskiego.

Filippa Eilhart pojawi się w 2. sezonie serialu „Wiedźmin”. Zagra ją brytyjska aktorka Cassie Clare.

Urodzona w Londynie młoda gwiazda swoją karierę zaczęła od dołączenia do National Youth Theatre. Następnie pojawiła się jako statystka w takich produkcjach jak „Piękna i Bestia” oraz „Mamma Mia! Here We Go Again”. Do jej większych ról warto z kolei zaliczyć występy w filmie „Siedem sióstr”, a także serialach „The Bisexual” i „Nowy wspaniały świat” (ta ostatnia produkcja jest w ostatnich tygodniach bardzo popularna na Netflix Polska).

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, jak wielka będzie rola Cassie Clare w 2. sezonie „Wiedźmina”. Natomiast dla całej opowieści grana przez nią Filippa Eilhart jest jedną z najważniejszych czarodziejek po Triss Merigold i Yennefer z Vengerbergu. To właśnie doradczyni królów Redanii była jedną z inicjatorek przewrotu na Thanedd, a potem założyła działającą potajemnie Lożę Czarodziejek. Była też niezwykle utalentowaną magiczką zdolną do niezwykle rzadkiej zdolności polimorfii. Pojawiła się także w dwóch grach studia CD Projekt RED – „Wiedźmin 2: Zabójcy królów” i „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

„Wiedźmin” powróci z nowymi odcinkami na platformę Netflix najprawdopodobniej jeszcze w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA