REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

To nie będzie długi serial. Wiemy, ile odcinków będzie liczył 1. sezon Wiedźmina od Netfliksa

Do premiery Wiedźmina w serwisie Netflix zostało jeszcze dużo czasu. Oczekiwania wobec produkcji są jednak ogromne, nie tylko w Polsce. Nawet najdrobniejsza informacja ma więc znaczenie i jest analizowana na wiele różnych sposobów. Właśnie dowiedzieliśmy się, ile odcinków będzie liczyć pierwszy sezon serialu.

19.04.2018
19:14
Wiemy, ile odcinków będzie sobie liczyć Wiedźmin. Fani będą zadowoleni
REKLAMA
REKLAMA

Trwają właśnie przygotowania związane z wyborem lokacji pod zdjęcia do Wiedźmina. Wiadomo, że zdjęcie odbędą się na terenie Europy, w tym również w Polsce. Showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich, odwiedziła nasz kraj w poszukiwaniu inspiracji. Spotkała się również z autorem oryginalnej serii książkowej, Andrzejem Sapkowskim. Nie wiadomo, na ile to spotkanie zapowiada ścisłą współpracę między dwiema stronami, a na ile jest tylko PR-owym zagraniem. Gdyby jednak do konsultacji z Sapkowskim doszło, to pewne, że polski pisarz nie byłby łatwym partnerem do rozmów.

Nadal nie skończyły się też prace nad scenariuszem całego serialu, choć skrypt pierwszego odcinka jest gotowy już od jakiegoś czasu. Widać, że Netfliksowi zależy na bardzo konkretnej podbudowie merytorycznej Wiedźmina, dlatego przygotowania trwają nieco dłużej, niż sądziła z początku większość fanów Geralta z Rivii.

Do premiery Wiedźmina nie dojdzie jeszcze przed długi czas. Początek zdjęć zapowiadany jest na koniec tego lub początek następnego roku.

Być może Netfliksowi zależy na uniknięciu podobnych wpadek, jakie miały miejsce w przypadku kilku innych produkcji fantasy i science fiction, które były dystrybuowane na platformie. A których jakość, łagodnie ujmując, nie powalała. Dla wielu fanów sagi Sapkowskiego Wiedźmin jest opowieścią godną rozmachu Gry o tron. Wielkie widowiska to jednak nie do końca styl Netfliksa. Wszystko to niektóre osoby napawa lękiem o jakość produkcji.

Liczba odcinków pierwszego sezonu zdaje się sugerować, że włodarze serwisu VoD wiedzą, co robią. Informacje na ten temat przekazała w rozmowie z Business Insider Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa działu Netfliksa ds. międzynarodowych treści.

REKLAMA

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin będzie miał osiem odcinków.

To stosunkowo standardowy format, jeśli chodzi o produkcje Netfliksa. Dobrze, że platforma nie chce się ścigać na długość odcinków i od samego początku nastawiać się na wielką opowieść. Warto pamiętać, że początki sagi o wiedźminie, to przede wszystkim krótkie opowiadania o polowaniu na potwory i ludzkiej chciwości. Miały swój uniwersalny wymiar, ale koncentrowały się przede wszystkim na bohaterach i ich prywatnych losach. Miejmy nadzieję, że serial Netfliksa zdoła to oddać. Jeśli produkcja odniesie sukces, to Netflix na pewno nie poprzestanie na jednym sezonie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA