REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Muzyka /
  4. VOD

To oni poruszą nasze serca w „Wiedźminie”. Poznaliśmy kompozytorów, którzy mają stworzyć muzykę do serialu Netfliksa

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie nazwiska kompozytorów muzyki do zbliżającego się wielkimi krokami serialowego „Wiedźmina”. Czy będzie to zestawienie: Percival, Mikołaj Stroiński i Marcin Przybyłowicz, którzy stworzyli szalenie popularną ścieżkę dźwiękową do „Dzikiego Gonu”, jak życzyłoby sobie wielu fanów?

12.07.2019
12:07
Henry Cavill na promocyjnych zdjęciach z serialu Wiedźmin
REKLAMA
REKLAMA

Serialowy „Wiedźmin” przez wiele miesięcy od pierwszego ogłoszenia projektu owiany był wielką tajemnicą. W Internecie można było znaleźć jedynie strzępy oficjalnych informacji na temat produkcji, za to wiele spekulacji i teorii fanowskich. Kilka tygodni temu dostaliśmy jednak pierwsze oficjalne zdjęcia, potwierdzające udział konkretnych gwiazd. Wiemy też, że już 19 lipca otrzymamy pierwszy zwiastun. Ma on zadebiutować na Comic-Conie w San Diego.

Jedną z niewiadomych pozostawała także kwestia kompozytorów najnowszej serii. Fani spekulowali, że za kompozycję utworów mogą po raz kolejny zabrać się Mikołaj Stroiński, Marcin Przybyłowicz oraz zespół Percival, którzy stworzyli niezwykle popularną i charakterystyczną ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmn III: Dziki Gon”.

Teraz jednak wydaje się, że tajemnica została rozwiązana, a fani będą zaskoczeni.

Niedawno portal TheWitcher.TV, zbierający wszystkie informacje dotyczące zbliżającej się adaptacji, powołując się na oficjalną stronę IMDB serialu, a także internetowe CV dwójki kompozytorów, doniósł, że twórcami muzyki do serialowego „Wiedźmina” zostali: Sonya Belousova i Giona Ostinelli. Dwójka znana jest ze swoich kompozycji do seriali telewizyjnych „The Romanoffs”, „Mgła”, czy „Elementary”.

Doniesienia te bazują także na poście kompozytorki na Instagramie oraz komentarzu jednego z członków ekipy (scenarzysty Declana de Barry, który skomentował post entuzjastycznym „Fuck Yeah!!!” oraz postem studia nagraniowego na Twitterze).

Należy dodać do tego fakt, że kilka dni wcześniej w tym samym studiu nagraniowym zameldował się Joey Batey, serialowy Jaskier, jak podaje portal fanowski Redanian Intelligence.

Wszystko wskazuje zatem na to, że informacje na temat ich angażu są prawdziwe. Jeden z fanów przygotował kompilację dotychczasowych utworów duetu artystów, aby zademonstrować możliwe brzmienie nadchodzącej ścieżki dźwiękowej „The Witcher”.

REKLAMA

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsze dźwięki z nowego serialu oraz oficjalne potwierdzenie tych informacji dostaniemy już w przyszłym tygodniu, gdy 19 lipca naszym oczom (i uszom) zaprezentowany zostanie oficjalny zwiastun serialu.

„Wiedźmin” ma zadebiutować na platformie Netflix pod koniec tego roku, nieoficjalnie wspomina się o 20 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA