REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Twórcy serialu Wiedźmin stawiają na nowe twarze. Wszystko, co wiemy o obsadzie produkcji Netfliksa

Po długich miesiącach wyczekiwania w końcu poznaliśmy dużo konkretów dotyczących serialowej wersji przygód Geralta z Rivii. Jak prezentuje się obsada Wiedźmina i kim są aktorzy zatrudnieni do produkcji Netfliksa?

10.10.2018
21:10
wiedzmin-obsada
REKLAMA
REKLAMA

Do Henry’ego Cavilla, który wcieli się w postać wiedźmina o białych włosach i przenikliwym spojrzeniu, dołączają kolejni aktorzy. W tym odtwórczynie ról dwóch kluczowych kobiet w życiu głównego bohatera: Ciri i Yennefer.

Kto zagra Ciri?

wiedzmin-ciri class="wp-image-210056"

Ciri jest legendarnym Dzieckiem Niespodzianką obiecaną Geraltowi w zamian za jego usługi na dworze cintryjskim. Jest także jedyną adeptką, która szkoląc się na wiedźminkę nie przeszła ostatecznej próby ze względu na jej potencjał magiczny. W rolę księżniczki Cintry, ulubienicy Geralta, wcieli się Freya Allan. Młodziutka aktorka na swoim koncie nie ma zbyt wielu ról. Do tej pory można ją było obserwować w takich produkcjach jak Wojna światów i Kraina bezprawia.

Kto zagra Yennefer?

wiedzmin-yennefer class="wp-image-210059"

Jeśli Ciri dla Geralta jest niemal jak córka, to Yennefer jest jego femme fatale. Jedna z potężniejszych czarodziejek w uniwersum wiedźmińskim jest wielką miłością głównego bohatera, ale między nimi nie zawsze panuje zgoda. Wręcz przeciwnie, normalnym stanem między nimi jest konflikt. W tej roli zobaczymy Anyę Charlotrę, absolwentkę londyńskiej Guidhall School of Music and Drama, którą do tej pory można było zobaczyć między innymi w Wanderlust i A.B.C..

Wiedźmin - pozostała obsada

W roli władającej Cintrą Królowej Calanthe wystąpi Jodhi May, doświadczona aktorka, która do tej pory zagrała między innymi w Geniuszu, Grze o tron czy Ostatnim Mohikaninie. Jej męża, rycerza Eista zagra Björn Hlynur Haraldsson, islandzki aktor i reżyser, który na swoim koncie ma między innymi rolę w Fortitude.

Z kolei Adam Levy wcieli się w rolę druida Myszowora. Postać ta odgrywa kluczową rolę w zawarciu małżeństwa pomiędzy Królową Calanthe i Eistem Tuirseachem. Brytyjskiego aktora mogliśmy do tej pory podziwiać między innymi w serialu Rzym i filmie Zanim zasnę, gdzie grał u boku takich gwiazd, jak Nicole Kidman i Colin Firth.

Serialowa Tissaia de Vries, mentorka Yennefer, a także rektorka akademii dla czarodziejek w Arteruzie, zostanie zagrana przez MyAnnę Buring. W filmografii szwedzkiej aktorki znajdziemy takie tytuły jak Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Saga Zmierzch czy Lista płatnych zleceń. Do szkoły w Arteruzie dołączą także Mimi Ndiweni w roli Frigilli oraz Therica Wilson-Read jako Sabrina.

Potwierdzona została także obsada Millie Brady w roli księżniczki Renfri, jednej z przeciwniczek wiedźmina Geralta, o której pisaliśmy kilka dni temu.

Wiedźmin - kto zagra:

REKLAMA
 • Henry Cavill, jako Geralt z Rivii
 • Freya Allan, jako Ciri
 • Anya Chalotra, jako Yennefer z Vengerbergu
 • Jodhi May, jako Królowa Calanthe
 • Björn Hlynur Haraldsson, jako Eist Tuirseach
 • Adam Levy, jako Myszowór
 • MyAnna Buring, jako Tissaia de Vries
 • Mimi Ndiweni, jako Frigilla
 • Therica Wilson-Read, jako Sabrina
 • Millie Brady, jako księżniczka Renfri

Wiedźmin i jego obsada pojawią się na Netfliksie w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA