REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Wiedźmin od Netfliksa powoli nabiera kształtów. Scenarzystka sugeruje, kto może pojawić się w serialu

Prace nad serialem Wiedźmin trwają. Lauren Hissrich, showrunnerka produkowanej przez Netfliksa adaptacji, publikuje krótkie informacje o bohaterach serii. 

28.02.2018
14:41
Wiedźmin-Witcher-Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Hissrich nie od dziś  podgrzewa atmosferę związaną z prowadzonym przez siebie serialem. Na jej koncie na Twitterze co jakiś czas pojawiają się nowe informacje dotyczące Wiedźmina. Tym razem showrunnerka, która pracowała wcześniej przy Daredevilu i Defenders, opublikowała krótką charakterystykę najważniejszej postaci. Geralt został przedstawiony jako pewny siebie i nieustraszony stoik oraz mężczyzna "miękki w małym fragmencie swojego serca, do czego nigdy się nie przyzna, chyba że na samym końcu”.

Wśród wymienionych postaci znaleźć można dwie miłości Geralta - Yennefer z Vengerbergu i Triss Merigold oraz jego przybraną córkę, Ciri. Bohaterki również otrzymały swoje opisy. Yennefer jest "ognista i dumna", Triss "idealistyczna i twarda", a Ciri "niepowstrzymana i wytrwała".

Wśród postaci wymienionych przez Hirrsch pojawili się także inni przyjaciele Białego Wilka: wampir Regis, Cahir, Milva, dziewczynka o imieniu Angouleme i bard Jaskier, znany po angielsku jako Dandelion. Oprócz tego wspomniani zostali jego wrogowie, by wymienić tylko imperatora Emhyra var Emreisa i płatnego zabójcę Leo Bonharta.

 class="wp-image-137866"

Autor książkowego wiedźmina początkowo wymieniany był jako nadzorujący cały projekt. Ostatnio w wywiadzie przyznał jednak, że nie śledzi prac nad serialem Netfliksa. Kolejny raz zapewnił też, że książki i adaptacje to dwa różne światy.


Pierwsza wersja scenariusza pilotowego odcinka została ukończona, ale dotychczasowe informacje dotyczące serialu to głównie spekulacje. Jeśli jednak wyciekające co jakiś czas plotki zostaną potwierdzone, to fabuła serialu od Netflixa okaże się znacznie bliższa oryginalnej opowieści z serii książek Andrzeja Sapkowskiego niż gry spod znaku CD Projekt Red. Świadczy o tym dobór bohaterów, którzy pojawiają się kilku w ostatnich książkach o Geralcie z Rivii - "Chrzcie Ognia", "Wieży Jaskółki" i "Pani Jeziora". Na tę chwilę trudno jednak stwierdzić, na ile serialowe postaci będą zgodne z książkowymi odpowiednikami.

REKLAMA

Fani czekają na coś więcej niż tylko polską Grę o tron.

Wiedźmin, pisany przez Sapkowskiego w latach 1986-1999 (licząc zarówno opowiadania, jak i wiedźmińska sagę), jest czymś znacznie więcej. To unikatowe przedstawienie słowiańskiej i nordyckiej mitologii ubrane w aktualne i wciąż żywe problemy, jak rasizm, prawa jednostki i ohyda wojny. Pozostaje mieć nadzieję, że serial od Netflixa podoła temu zadaniu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA