REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zamek w gęstej mgle i dwa księżyce. Plan „Wiedźmina” wrócił na Węgry

Plan „Wiedźmina” skacze po mapie świata. Ekipa odpowiedzialna za serial Netfliksa ponownie wróciła na Węgry. Tym razem na jeden z tamtejszych zamków.

16.04.2019
11:44
wiedźmin plan zdjęciowy
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno mogliśmy gościć osoby odpowiedzialne za nową produkcję platformy w Polsce. Zdjęcia były realizowane na zamku Ogrodzieniec. Jednak plan zdjęciowy w naszym kraju dobiegł końca i nadszedł czas powrotu na Węgry.

Twórcy zawitali do regionu Komárom-Esztergom znajdującego się na północy kraju, tuż przy granicy ze Słowacją. Już na początku kwietnia realizowano tam część zdjęć do „Wiedźmina”. Kręcono w Jaskini Selima w mieście Tatabánya.

Teraz plan znajduje się w miejscowości Tata.

Jednym z ciekawszych zabytków jest tu usytuowany na skarpie, na północnym brzegu jeziora Öreg-tó zamek obronny z XIV wieku, który swego czasu zamieszkiwał Zygmunt Luksemburczyk. Na węgierskim portalu Kemma zostało opublikowane zdjęcie zamku spowitego dymem lub też we mgle.

wiedźmin zamek węgry

Pojawiła się sugestia, że zarówno Ogrodzieniec, jak i zamek w Tata, mogą grać w serialu tę samą lokalizację. Wskazuje się na podobieństwo obu budowli, choć uważam, że jest to wniosek wyciągnięty nad wyrost. Obie fortyfikacje wyraźnie się różnią. Polski zamek jest zdecydowanie gorzej zachowany, a przede wszystkim nie jest usytuowany nad żadnym zbiornikiem wodnym. Z drugiej jednak strony postprodukcja czyni cuda i można wyczarować na ekranie czego tylko dusza zapragnie.

Nie ma pewności jakie sceny są teraz kręcone na Węgrzech.

REKLAMA

Niestety zdjęcia przedstawiające budowlę nie ukazują żadnych aktorów. Na planie w Ogrodzieńcu wypatrzone zostały osoby wcielające się w Triss Merigold, Yennefer, Tissaię de Vries oraz Vilgefortza. Nie wiemy jednak czy ci sami aktorzy zawędrowali również ponownie na Węgry.

„Wiedźmin” ma zadebiutować na platformie Netflix w 2019 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA