REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Wiemy, o czym opowie fabuła 2. sezonu „Wiedźmina". Netflix zaczyna ekranizować Sagę

Netflix zdradził, jakich bohaterów zobaczymy w 2. sezonie „Wiedźmina”. Sprawdzamy, które wątki może podjąć serial. 

25.03.2021
15:35
Fabuła 2. sezonu Wiedźmina. Netflix jeszcze nas zaskoczy
REKLAMA
REKLAMA

Dawno nie ekscytowałem się „Wiedźminem” od Netfliksa. I nie, to nie jest wina serwisu, Henry’ego Cavilla czy w końcu moja własna. Po intensywnym czasie poprzedzającym premierę i następującym tuż po 1. serii o serialu zrobiło się cicho. Co prawda wspominano o innych produkcjach, bo czerwony serwis VOD cały czas zapowiada eksplorację świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, ale zapowiedzi to jedno, a praca na planie, zwłaszcza w koronawirusowych warunkach, to zupełnie inna para kaloszy. Możemy jednak podejrzewać, że produkcja z Cavillem jest już coraz bliżej, bo Netflix sypnął garścią informacji o obsadzie, a to może prowadzić nas do całkiem interesujących fabularnych wniosków.

Nenneke (Adjoa Andoh)i jej świątynia

Adjoa Andoh
Adjoa Andoh/Netflix

Choć kapłanka i kochająca Geralta jak matka przyjaciółka ma do spełnienia ważną rolę w opowiadaniach zgromadzonych w „Ostatnim Życzeniu”, to miejsce, które stworzyła, ma cichy wpływ na niemalże całą opowieść snutą przez Sapkowskiego. Bohaterowie, którzy zostali tam wykształceni, będą wracali aż do końca opowieści, ale nas interesuje zwłaszcza wątek związany z Geraltem i Ciri. W książkach Sapkowskiego to właśnie tam widźminka odbywała pierwsze nauki pod okiem Nenneke, a później Yennefer. Z kolei we wspominanym tomie opowiadań Jaskier tam właśnie odwiedził zabójcę potworów. Patrząc na to, jak skończyła się pierwsza seria, stawiam diamenty przeciwko orzechom, że ponownie się tam spotkają.

Filippa Eilhart (Cassie Clare), Dijkstra (Graham McTavish) i ich wielka polityka

Wiadomym jest mi, że samodzielnie myśleć nie potrafisz. Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak, jakbyś miał niecałe dziesięć. Będąc świadomym powyższego, zwykle udzielam ci precyzyjnych wskazówek. Mówię ci, co masz zrobić, kiedy masz coś zrobić, i w jaki sposób. I regularnie odnoszę wrażenie, że mówiłem do ściany.
- Dijkstra do Jaskra, Andrzej Sapkowski „Krew Elfów”

Pojawienie się Filippy i Dijkstry może oznaczać tylko jedno – wreszcie wchodzimy w wielką politykę. Warto pamiętać, że zarówno czarodziejka, jak i szpieg działali dla króla Vizimira z Redanii, rozgrywając własną polityczną partię. Oboje polowali na Cirillę, choć każde w innym celu. Co jednak ważne ,obecność obojga bohaterów prowadzi nas prosto do „Czasu pogardy” i przewrotu na Thanedd. Nie wiemy jeszcze, czy samo to wydarzenie zostanie pokazane, ale wiele wskazuje na to, iż będzie to jeden z kluczowych punktów nadchodzących odcinków. To także początek wielkiej intrygi, która w książkach zaczyna się w Oxenfurcie.

Codringher (Simon Callow) Fenn (Liz Carr) i ich usługi prawne

Napis na szyldzie głosił: „Codringher i Fenn, konsultacje i usługi prawne". Geralt jednak wiedział aż nadto dobrze, że to, co robili Codringher i Fenn, miało z reguły nad wyraz mało wspólnego z prawem, sami zaś partnerzy mieli mnóstwo powodów, by unikać jakiegokolwiek kontaktu zarówno z prawem, jak i z jego przedstawicielami. Wątpił też poważnie, by którykolwiek ze zjawiających się w kantorze klientów wiedział, co znaczy słowo „konsultacja".
- Andrzej Sapkowski, „Czas pogardy”

O tym, że serial wyjdzie dalej niż tylko poza 1. tom sagi Sapkowskiego, niech świadczy obecność Codringhera i Fenna, dwóch sprytnych specjalistów od zadań specjalnych. We wspominanej powieści dwójka bohaterów pomaga Geraltowi wydostać się z kłopotów. Tak naprawdę jednak ich rola z punktu widzenia czytelnika jest inna – to oni tłumaczą wiedźminowi, o co tak naprawdę chodzi z Cirillą, kto na nią czyha, dlaczego i co ważniejsze – przewidują wiele wydarzeń, które nastąpią w przyszłości, sugerując, czego zabójca potworów powinien się obawiać. To właśnie tu bohaterowie analizują wątek związany z Filippą Eilhart i tym, że kobieta wie, kto nastaje na życie Ciri.

Rience (Chris Fulton) i jego mocodawcy

Chris Fulton
Chris Fulton/Netflix
REKLAMA

Rience już od „Krwi elfów” dybał na życie wszystkich tych, którzy mogli zetknąć się z księżniczką Cirillą i wiedzieć, gdzie ta się ukrywa. Kiedy próbował zabić Jaskra, Yennefer zostawiła mu na twarzy ślad po oparzeniu. Gdy jednak miał wpaść w ręce Geralta, pomogła mu Filippa Eilhart, przekonana, że wiedźmin nie musi wiedzieć, kto jest mocodawcą czarodzieja. Wprowadzenie do fabuły Rience’a oznacza, że fabuła 2. Sezonu popędzi do przodu, nie zajmując się już zanadto wiedźmińskim fachem, a skupiając się na tym, co w sadze najmocniejsze, czyli wielką intrygą, której przeciwstawić się muszą Geralt, Ciri i Yennefer.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA