REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Wieści z Marvela ciąg dalszy: Falcon zostanie nowym Kapitanem Ameryką

Przez program The Colbert Report, Marvel (a dokładnie to Joe Quesada) ogłosił, że nowym Kapitanem Ameryką będzie Falcon, czyli Sam Wilson. Ostatnie komiksowe newsy są strasznie gorące! Znamy już żeńskiego Thora, czarnoskórego (choć nie pierwszego w historii) Kapitana Amerykę i Ultrona, który będzie głównym szwarccharakterem w filmie "Avengers: Age of Ultron". Uporządkujmy więc sprawy.

17.07.2014
12:22
Wieści z Marvela ciąg dalszy: Falcon zostanie nowym Kapitanem Ameryką
REKLAMA

Z Thorem zostało już w zasadzie wszystko wyjaśnione, syn Odyna nie będzie godzien swojego młota Mjolnira (od tej pory używać będzie swojej starej broni nazywającej się Jarnbjorn) i zastąpi go kobieta. Na razie nie wiadomo do końca, jak się ta owa kobieta nazywa. Już jest fajnie, ale będzie jeszcze lepiej, ponieważ pod przebraniem starego Kapitana Ameryki (Steve Rogers), w imię sprawiedliwości i wolności, będzie walczyć Falcon (Sam Wilson) – pierwszy afroamerykański superbohater Marvela.

REKLAMA
avengers now falcon

Ten drugi news wypłynął podczas programu The Colbert Report, w którym Joe Quesada (dyrektor kreatywny Marvel Entertainment) ogłosił nominację Wilsona na nowe stanowisko. Ci, którzy orientują się mniej więcej w świecie Marvela, nie powinni jednak być zdziwieni tą decyzją, ba, powinni nawet jej się od dawna spodziewać. W czerwcu tego roku, na łamach komiksu „Captain America #21”, Steve Rogers stracił swoje serum super-żołnierza i bardzo się postarzał, na tyle, że niemożliwe było kontynuowanie skakania i obijanie mord łotrom w stroju Kapitana Ameryki.

czarnoskóry kapitan ameryka

Wszyscy obstawiali, że Falcon weźmie tarczę do ręki i faktycznie tak się stało. Sam Wilson nie jest jednak pierwszym czarnoskórym bohaterem, który może pochwalić się tytułem „Captain America” – pierwszym był Isaiah Bradley (w 2003 roku, w miniserii „Truth: Red, White, and Black”). Co ciekawe, jeszcze wcześniej, tj. w 1999 roku, Sam Wilson włożył strój Rogersa w komiksie „Captain America: Sentinel of Liberty #8”, ten stan trwał jednak krótko, ponieważ seria ("Captain America: Sentinel of Liberty") była tylko spin-offem. W ostatniej dekadzie, to już druga zmiana warty. Steve Rogers w 2007 roku „zginął” od kuli Crossbones (w akcję był zamieszany jeszcze Red Skull i Dr. Faustus), jego rolę przejął wtedy Bucky Barnes. Steve jednak później powrócił i zabawa zaczęła się na nowo.

avengers now

I tak właśnie wygląda taktyka Marvela w przypadku ikonicznych postaci. One tak naprawdę nigdy nie odchodzą, nie oczekujmy więc, że ta zmiana potrwa jakoś bardzo długo (pewnie tak jak w przypadku śmierci Wolverine’a i Nicka Fury, który ostatnio odszedł na emeryturę). Falcon w nowym stroju pojawi się w październiku, w zeszycie „Captain America #25”. Natomiast nowa seria z Samem Wilsonen (jako Kapitan Ameryka) będzie zatytułowana „All-New Captain America #1”. Autorami będą Rick Remender (fabuła) oraz Stuart Immonen (grafika).

Marvel od jakiegoś czasu zapowiadał, że trzej członkowie Avengers przejdą drastyczną zmianę – okładkę komiksu Avengers #35 naprawdę wiele zdradza (grafika po prawej). Mamy więc na ten moment nowego Thora, Kapitana Amerykę i… No właśnie, na kogo teraz przyjdzie pora? Oczywiście na Iron Mana i nową serię zatytułowaną „Superior Iron Man #1”, za którą odpowiedzialni będą Tom Taylor i Yildiray Cinar. Wszystkie trzy serie z nowym Thorem, Kapitanem Amyerką i Iron Manem są częścią marki (uniwersum) „Marvel Now!” Swoją drogą, ciekaw jestem jak wydarzenia z komiksów wpłyną na kształt filmów. Przewidywało się, że filmowy Kapitan (Chris Evans) zniknie z tego świata, a jego miejsce zajmie Bucky Barnes (Sebastian Stan). Ale kto wie, może to właśnie filmowy Falcon (Anthony Mackie) weźmie pewnego dnia tarczę Rogersa w dłoń? Mało to prawdopodobne, ale niczego nie można być pewnym.

REKLAMA
avengers age of ultron

Przynajmniej wiemy już na 100%, jak będzie prezentować się Ultron (James Spader) w „Avengers” Age of Ultron”. I cóż… trzeba przyznać, że wygląda praktycznie identycznie, jak w komiskach, czyli – bez zbędnego opisywania – bardzo dobrze. Vision (Paul Bettany), kolejny robot na planie „Avengers: Age of Ultron”, według doniesień, również zachowa swoją komiksową „twarz” – nie będzie jednak tak kolorowy (czerwono-zielony), jak wersja oryginalna. W przypadku Ultrona, różnice między wersją komiksową, a filmową zobaczymy w biografii tego bohatera. Oryginalnie, morderczy robot został stworzony przez Hanka Pyma (aka Ant-Man), natomiast w filmie stwórcą Ultrona będzie Tony Stark aka Iron Man. Rolą robota będzie zastępowanie Starka w walce i kontrola nad dronami (które widzieliśmy w „Iron Man 3”), do czasu, kiedy Ultron uzna, że największym wrogiem są ludzie (więcej na ten temat dowiecie się ze strony EW). Na premierę filmu poczekamy do 1 maja 2015 roku, ale z komiksem możecie się zapoznać już teraz, na stronach Comixology i Marvel. Komiksowa fabuła nie jest podstawą do filmu Whedona, ale dzięki niej będziecie wiedzieć kim Ultron jest i jak powalił Avengers na kolana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA