REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Będą palić i rabować. Znamy obsadę serialu „Wikingowie: Walhalla” od Netfliksa

Fani serialu „Wikingowie” mogą być zadowoleni takim obrotem sprawy. Choć ich serial dobiegł końca, to już niedługo będziemy mogli zobaczyć coś w bardzo podobnym klimacie. Netflix ma dla was produkcję „Wikingowie: Walhalla”.

26.01.2021
17:16
wikingowie sezon 6
REKLAMA
REKLAMA

Zapowiadane zakończenie hitowego serialu „Wikingowie” zwiastowało, że pustka nie potrwa długo. Prawdę powiedziawszy to byłem pewien, że popularność produkcji przyniesie nam znacznie więcej niż jeden serial. Okazję oczywiście wyczuł Netflix i zatrudnił nie tylko Michaela Hirsta, który odpowiadał za „Wikingów” realizowanych dla stacji History, ale również znaczną część ekipy produkcyjnej.

Można więc powiedzieć, że „Wikingowie: Walhalla” będą kontynuacją lub spin-offem macierzystej serii. Dzisiaj Netflix udostępnił listę aktorów, którzy pojawią się w serialu.

Wikingowie: Walhalla” – kto zagra w serialu Netfliksa

Sam Corlett zagra Leifa Eriksona

 class="wp-image-487555"

Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz Leif jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

Frida Gustavsson wcieli się w Freydis Eriksdotter

 class="wp-image-487567"

Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

Leo Suter jako Harald Srogi

 class="wp-image-487546"

Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

Bradley Freegard jako Kanut Wielki

 class="wp-image-487540"

Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.

Johannes Johannesson zagra Olafa Haraldsona

 class="wp-image-487537"

Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.

Laura Berlin wcieli się w Emmę z Normandii

 class="wp-image-487543"

Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.

David Oakes będzie Earlem Godwinem

 class="wp-image-487558"

Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

Caroline Henderson jako Jarl Haakon

 class="wp-image-487564"

Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

REKLAMA

Mówi się, że „Wikingowie: Walhalla” pojawią się na Netfliksie pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA