REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

LEGO pokazało figurkę Wisławy Szymborskiej. Jest wspaniała

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji LEGO przygotowało niespodziankę. A w związku z tym, że 2023 rok został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, nie mogło zabraknąć jej akcentu. I tak, obok wielu kulturalnych wydarzeń, które będą miały miejsce głównie w Krakowie, czyli mieście, gdzie mieszkała poetka, LEGO pokazało figurkę zaaranżowaną przez Łukasza Więcka tak, aby przypominać model Wisławy Szymborskiej.

21.03.2023
12:04
LEGO pokazało figurkę Wisławy Szymborskiej. Jest wspaniała
REKLAMA

W tym roku szykuje się całe mnóstwo wydarzeń poświęconych pamięci wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej. Jednym z najważniejszych będzie wydanie dwóch tomów "Wierszy wszystkich". Ukaże się także powiększone wydanie "Pamiątkowych rupieci", a także liczne koncerty, wystawy i otwarcie pierwszego parku poświęconego kobiecie, które odbędzie się w lipcu w Krakowie.

Czytaj także: To on zbudował Szymborską z LEGO i nie jest to jego ostatnie słowo. Rozmawiamy z Łukaszem Więckiem

REKLAMA

Prócz tych większych, uroczystych wydarzeń, do akcji włączyły się również firma odzieżowa, która ma przygotować całą kolekcję ubrań, producent piór oraz LEGO, najpopularniejszy producent klocków, który w roku Wisławy Szymborskiej pokazał figurkę zaaranżowaną przez Łukasza Więcka, byłego uczestnika programu "Lego Masters", aby przypominała Wisławę Szymborską.

Wisława Szymborska z LEGO

Niestety nie mogę zbyt wiele powiedzieć o niespodziance, którą planuje firma Lego. Zapewniam jednak, że będzie to duża, naprawdę duża i zabawna rzecz. Zgodnie z wymogami przyjętymi przez duńskiego producenta zaprezentujemy ją w przestrzeni publicznej tak, by każdy miał szansę przyjrzeć się jej z bliska

- mówi Gazecie Wyborczej pisarz Michał Rusinek.

Teraz już wiemy, jaką niespodziankę przygotowała firma LEGO. I tak, jak wspominał Michał Rusinek, rzecz jest rzeczywiście duża i zabawna.

REKLAMA
Wisława Szymborska jako figurka LEGO

Uśmiechnięta malutka postać to nie kto inny, jak wybitna poetka Wisława Szymborska. Dzierżąc dumnie tomik poezji, pozuje na tle regałów z książkami, zbudowanych oczywiście z kilkudziesięciu klocków LEGO. To wyjątkowy ukłon ku czci Wisławy Szymborskiej, jednej z najbardziej uznanych polskich poetek oraz nielicznych rodzimych noblistek. Miejmy nadzieję, że aranżację niebawem zobaczymy na własne oczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA