REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube /
  4. Dzieje się

Na YouTube'a trafiła 9-godzinna wersja „Drużyny Pierścienia” z memicznym Samem. „Władca Pierścieni” to bogate źródło memów

Cały popkulturowy internet oszalał w ostatni weekend na punkcie memicznej przeróbki filmu „Drużyna Pierścienia”. Nowa wersja wciąż jest dostępna na YouTubie, mimo że trwa aż 9 godzin i pokazuje całą produkcję. Nie jest to przy tym pierwsza tego typu zabawa z treścią „Władcy Pierścieni”.

07.09.2020
18:49
władca pierścieni youtube
REKLAMA
REKLAMA

Właściwie każda popularna produkcja prędzej czy później doczekała się swojego zestawu zabawnych przeróbek, ciekawych modyfikacji i przerobionych cytatów. Nie ma natomiast żadnego tytułu, który stanowiłby większą pożywkę dla memów od prequeli „Star Wars” oraz trylogii „Władca Pierścieni”.

Serwisy takie jak YouTube i Reddit są każdego miesiąca zalewane nowymi pomysłami fanów, a niektórzy twórcy są w stanie na tworzeniu popkulturowych memów zrobić prawdziwa karierę. Można w tym miejscu wspomnieć m.in. o autorze fanpage'a na Facebooku i kanału na YouTubie zwanego Teh Lurd of the Reings czy youtuberze Yusi-D-Jordanie, który wyspecjalizował się w robieniu zabawnych filmików z niezwykle memicznym generałem Greviousem w roli głównej.

Podobna kariera zapewne czeka youtubera o nicku Patryc. Wszystko z powodu wideo pt. „lotr but every time sam takes a step towards mordor he says it'll be the farthest he's ever been”.

Patryc dołączył do społeczności autorów popkulturowych przeróbek stosunkowo niedawno, bo dwa tygodnie temu, ale sięgnął po niezwykle popularną metodę „XYZ but”. Polega ona przeważnie na tworzeniu kompilacji opartych na pokazywaniu bardzo konkretnych fragmentów. Rzecz w tym, że tego typu filmiki trwają zwykle kilka minut, a nie ponad 9 godzin. Czym więc wyróżnia się „lotr but every time sam takes a step towards mordor he says it'll be the farthest he's ever been”?

Youtuber postanowił podjąć się tytanicznego wyzwania polegającego na zmontowaniu całej „Drużyny Pierścienia” z pojedynczym kilkudziesięciosekundowym urywkiem. W omawianej scenie Samwise Gamgee wyznaje przed Frodo Bagginsem, że jeśli postawi jeszcze jeden krok to znajdzie się dalej od domu niż kiedykolwiek wcześniej. Co ciekawe nie był to autorski pomysł Petera Jacksona, bo odpowiednik tej rozmowy pojawia się również w książce J.R.R. Tolkiena.

Internauci zdali sobie sprawę, że de facto każdy kolejny krok Sama zaprowadzi go jeszcze dalej od Hobbitonu.

Wizja Sama Gamgee'ego, który co chwilę ciągle powtarza swojemu mocodawcy, że nigdy nie oddalił się tak bardzo od domu stała się szybko popularnym żartem wśród fanów „Władcy Pierścieni”. Patryc nie jest więc pierwszy youtuberem, który posłużył się omawianym cytatem, ale nikt wcześniej nie zrealizował całego konceptu. Internauci szybko zakochali się w tym pomyśle, a przy tym zastanawiali się, dlaczego YouTube przynajmniej na razie nie zdecydował się na jego usunięcie. I to pomimo faktu, że w teorii można w ten sposób obejrzeć całą „Drużynę Pierścienia”.

REKLAMA

Film może się obecnie pochwalić ponad 1,2 mln wyświetleń, a Patryc już zdążył przygotować następne wideo. W ten sam sposób, co 1. część trylogii przerabia w nim produkcję „Władca Pierścieni: Dwie wieże”. Nie wiadomo, czy algorytmy YouTube'a pozwolą na powtórzenie sukcesu oryginalnego filmu, ale wielu fanów przygotowanych przez Petera Jacksona ekranizacji na pewno ponownie skorzysta z okazji wysłuchania wyznania Sama.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA