REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Władysław Pasikowski opowiada o filmie "Pitbull. Ostatni pies". Są pierwsze zdjęcia z planu

"Staję na planie Pitbulla 3 jak przed największym wyzwaniem w życiu" - mówi Władysław Pasikowski o swoim najnowszym filmie. Kontynuacja znanej serii pojawi się na ekranach kin już w przyszłym roku. 

17.10.2017
12:44
Władysław Pasikowski opowiada o Pitbullu 3. Są pierwsze zdjęcia z planu
REKLAMA
REKLAMA

Informacja o tym, że Marcin Dorociński w wróci do roli Despera, zelektryzowała fanów serialu Pitbull. Kultowa seria kryminalna została wyreżyserowana przez Patryka Vegę, ale najnowsza produkcja pod tytułem Pitbull. Ostatni pies znalazła się w rękach Władysława Pasikowskiego.

Reżyser Psów będzie miał przed sobą trudne zadanie, bo jest on również autorem scenariusza najnowszego obrazu.

Dzisiaj pojawiły się zdjęcia z nadchodzącego obrazu i wypowiedź reżysera.

Staję na planie Pitbulla 3 jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta. Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu Pitbull. Ostatni pies. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości - mówił Pasikowski.

Warto dodać, że Patryk Vega zrezygnował z realizacji nowego Pitbula. Podobno powodem był angaż Doroty Rabczewskiej (Dody). Oficjalnie reżyser na Facebooku przyznał, że nie podejmie się pracy nad kolejnym filmem.

Próbowano mu narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego. Czuję się odpowiedzialny za własne kino jak za swoje dziecko - tłumaczył Vega.

W obsadzie najnowszego Pitbulla od Władysława Pasikowskiego pojawi się również Dorota Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. W filmie ma wystąpić również Katarzyna Nosowska i bokser Artur Szpilka.

REKLAMA

Jak podaje profil Lubię Kino (powiązany z dystrybutorem Kino Świat), film ma opowiadać o losach policjantów, którzy próbują rozpocząć dochodzenie w sprawie śmierci jednego z policjantów. Niestety ich wydział został przetrzebiony przez zwolnienia i zmiany organizacyjne. Komendant ściąga jednak do Warszawy doświadczonych gliniarzy z prowincji. Dlatego w stolicy pojawia się Despero. W tle ma rozgrywać się walka gangów: Pruszkowa i Wołomina. Na przestępczej scenie ma pojawić się jeszcze jeden gracz, który nazywany jest Czarną Wdową.

Film ma trafić na ekrany kin już w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA