REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Alex Hirsch pracownikiem Netfliksa. Będzie jeszcze więcej seriali animowanych

Lista dokonań Aleksa Hirscha jest relatywnie krótka. Znajduje się jednak na niej pozycja absolutnie kultowa dla młodszego pokolenia. Mowa tu o Wodogrzmotach Małych dla Disneya. Od teraz filmowiec będzie tworzył dla Netfliksa.

28.08.2018
17:39
wodogrzmoty małe netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix zaczyna inwestować coraz większe pieniądze w animacje dla dorosłych. Nie zamierza jednak zapominać o swoich młodszych widzach. Portfele wytwórni są wyraźnie wypakowane przeznaczonymi na inwestycje pieniędzmi, bowiem w jej szeregi wstępuje właśnie legenda Disney Television. Mowa o twórcy Wodogrzmotów Małych, a więc Aleksie Hirschu.

Na mocy nowej umowy, Alex Hirsch ma pracować nad swoimi przyszłymi projektami wyłącznie na potrzeby Netfliksa. Filmowiec ma tworzyć dla wytwórni zarówno seriale animowane, jak i pełnometrażowe animacje. Hirsch ma zająć się propozycjami dla dorosłych i – co z zainteresowaniem wyżej zauważyliśmy – dla młodszej części widowni. Warto odnotować, że aktualna oferta Netflix Originals dla młodszych jest, dyplomatycznie rzecz ujmując, bardzo skromna.

We wprowadzeniu do tego newsa zauważyliśmy, że lista sukcesów Hirscha jest relatywnie krótka. Warto jednak pamiętać, że obsypane nagrodami Wodogrzmoty Małe powstały, gdy filmowiec był grubo przed trzydziestką. To młoda gwiazda telewizji, potencjalna wielkość dopiero przed nią.

Wodogrzmoty Małe to serial inspirowany dzieciństwem Hirscha – jak sam twierdzi.

Jego głównymi bohaterami są bliźnięta – Dipper i Mabel – które spędzają wakacje u swojego wujka w tytułowej miejscowości. Na nudę nie mogą jednak narzekać. Miasteczko wypełnione jest tajemniczymi stworami i paranormalnymi zagadkami do wyjaśnienia.

REKLAMA

Serial spotkał się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem krytyków i szybko zdobył popularność, nie tylko wśród najmłodszych. Jego dwa sezony zdobyły liczne prestiżowe nagrody. Ostatni odcinek serialu został wyemitowany 13 lutego 2016 r.

Serial Wodogrzmoty Małe znajdziecie na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA