REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Wojciech Mann: „Kilka osób postanowiło zdemolować Trójkę”. Dziennikarz bez litości o władzy i Polskim Radiu

Wojciech Mann udzielił portalowi Wirtualne Media wywiadu, w którym poruszył temat trzech rozgłośni radiowych budzących od miesięcy olbrzymie emocje w społeczeństwie. Dziennikarz przyznał, czy słucha konkurencji z Radia 357 i mocno ocenił to, co stało się Programem 3. Polskiego Radia. Według Manna „Trójki już nie ma”.

15.03.2021
11:26
Wojciech Mann opowiedział o zniszczeniu Trójki i słuchaniu Radia 357
REKLAMA
REKLAMA

Fani rozrywkowego radia na poziomie w ostatnich miesiącach przeżyli prawdziwy emocjonalny rollercoaster, w który zamieszane były aż trzy różne rozgłośnie. Wszystko zaczęło się od niemal całkowitego rozpadu dawnego zespołu Polskiego Radia „Trójka” na skutek ingerencji dyrekcji i słynnego zamieszania z piosenką Twój ból jest lepszy niż mój. Dziennikarze pracujący przez lata w publicznej stacji założyli z czasem dwie prywatne rozgłośnie wspierane finansowo przez fanów, ale Radio Nowy Świat i Radio 357 również nie okazały się wolne od kontrowersji i sporów.

Całą tę pogmatwaną sytuację w nowym wywiadzie udzielonym portalowi Wirtualne Media skomentował Wojciech Mann. Popularny dziennikarz tworzący w Radiu Nowy Świat trzy różne audycje („Poranna manna”, „Mała kawa” i „Manniak po omacku”) przyznał, że musiał się przyzwyczaić do robienia internetowej radiostacji. Przede wszystkim z uwagi na obecną w pierwszej fazie organizacyjną partyzantkę. Ale zaznaczył jednocześnie, że udało się im stworzyć radio na dobrym poziomie i z wieloma młodymi osobami w zespole.

Wojciech Mann znacznie bardziej krytyczny był dla swoich dawnych pracodawców. Trójka według niego już nie istnieje, a Radia 357 nie słucha.

Trójki już nie ma. Została zadeptana, zniszczona i rozjechana prymitywnym walcem. Stoi budynek, wisi neon, może nawet świeci. Ale nie ma Trójki. Dlatego mogę życzyć wszystkim mediom w Polsce, żeby zniknęła opresyjna, beznadziejna, tępa, propagandowa władza. I wtedy zobaczymy, czy na gruzach tego dziadostwa co nabudowali, pakowania wszędzie tej ohydnej propagandy, da się odbudować coś, co będzie miało klasę i format dawanych mediów – ocenił Wojciech Mann w odpowiedzi na pytanie, czego życzy dzisiaj Programowi 3. Polskiego Radia.

Radiowiec podkreślił, że kilka osób postanowiło zdemolować Trójkę z niezrozumiałych dla niego powodów. A powstałe w ten sposób nowe stacje stoją na porównywalnym poziomie. Choć jednocześnie nie chciał odnosić się do audycji prowadzonych w Radiu 357 przez Marka Niedźwieckiego. A to dlatego, że z braku czasu nie słucha audycji największych konkurentów. Zresztą nie tylko ich:

REKLAMA

A wie pan, że nie słuchałem. Ale to nie wynika z poczucia niechęci. Nie wiem jak dalece przyjmie pan to za szczere wyznanie, ale ze wstydem muszę powiedzieć, że mniej niż powinienem słucham Radia Nowy Świat. To jest rzeczywiście dla mnie zaskoczenie. Myślałem, że będę miał tu trochę takie pół-wakacje.

Radio Nowy Świat jest finansowane przez słuchaczy za pomocą platformy Patronite.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA