REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest już pierwszy teaser filmu "Wołyń" Smarzowskiego

Do sieci trafił właśnie pierwszy materiał wideo promujący najnowszy film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego - "Wołyń". Niespełna minutowy teaser obiecuje mocne kino.

26.04.2016
10:58
Jest już pierwszy teaser filmu Wołyń Smarzowskiego
REKLAMA
REKLAMA

„Wołyń” będziemy mogli oglądać od 7 października 2016 roku. Będzie to siódmy film Wojciecha Smarzowskiego, po m.in. "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówce", "Róży", "Domu Złym" i "Weselu". „Wołyń” opowiadać będzie o wydarzeniach, które rozegrały się na wschodnich kresach Polski w okresie II wojny światowej. Fabuła obrazu obejmować będzie lata 1939-1945, najwięcej miejsca poświęcając rzezi wołyńskiej, która miała miejsce w 1943 roku.

Opis fabuły udostępniony przez dystrybutora filmu, Forum Film, brzmi następująco:

REKLAMA

Jest lato 1939 roku. Zosia to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

W sumie w filmie obsadzonych zostało ponad 130 ról aktorskich.W obsadzie znaleźli się miedzy innymi Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Wojciech Zieliński, Jarosław Gruda, Andrzej Popiel, Tomasz Sapryk, Sebastian Stegmann, Adrian Zaremba czy Lech Dyblik.  Zdjęcia do "Wołynia" kręcone były między innymi w okolicach Kazimierza Dolnego i w Muzeum Wsi Lubelskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA