REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, kiedy "Wołyń" Smarzowskiego trafi do kin

Najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego o roboczym tytule "Wołyń" na kinowe ekrany trafi jesienią przyszłego roku. Prapremiera filmu odbyć się ma podczas Festiwalu Filmowego w Gdynii. 

22.12.2015
10:45
Wiemy, kiedy Wołyń Smarzowskiego trafi do kin
REKLAMA
REKLAMA

"Wołyń" będziemy mogli oglądać od 7 października 2016 roku. Najnowszy film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego ukaże się więc dwa lata po premierze jego ostatniego dzieła - ekranizacji "Pod Mocnym Aniołem" Jerzego Pilcha. "Wołyń" ma być opowieścią o wydarzeniach, które rozegrał się na wschodnich kresach Polski w okresie II wojny światowej. Fabuła obrazu obejmować będzie lata 1939-1945, najwięcej miejsca poświęcając rzezi wołyńskiej, która miała miejsce w 1943 roku.

wołyń 3

W obsadzie filmu Smarzowskiego znaleźli się miedzy innymi Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Wojciech Zieliński, Jarosław Gruda, Andrzej Popiel, Tomasz Sapryk, Sebastian Stegmann, Adrian Zaremba czy Lech Dyblik. W sumie obsadzonych zostało ponad 130 ról aktorskich. W "Wołyniu" rozbrzmiewać będzie aż pięć języków - polski, ukraiński, rosyjski, niemiecki i jidysz. Zdjęcia do obrazu kręcone były między innymi w okolicach Kazimierza Dolnego i w Muzeum Wsi Lubelskiej.

REKLAMA

Opowiedziana w filmie historia ma być fikcyjna, ale mocno wzorowana na wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Arkadiusz Jakubik, który wcieli się w jedną z głównych ról, zapowiedział w wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia, że "Wołyń" ma być "bardzo mocną i sensowna lekcją patriotyzmu". Dzieło już budzi kontrowersje - wielu ukraińskich aktorów, którzy dostali propozycję zagrania w nim, kategorycznie odmówiło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA