REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Woman in Gold" - nowy film z gwiazdorską obsadą już w kwietniu 2015 roku. Zobacz zwiastun

"Woman in Gold" to nowy film Simona Curtisa, reżysera "Mój tydzień z Marilyn". Premiera produkcji została zapowiedziana na kwiecień 2015 roku, a w główne role mają wcielić się Katie Holmes, Ryan Reynolds, Helen Mirren i Tatiana Maslany. Autorem scenariusza jest Alexi Kaye Campbell. 

23.12.2014
10:49
„Woman in Gold” – nowy film z gwiazdorską obsadą już w kwietniu 2015 roku. Zobacz zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Film Curtisa jest oparty na prawdziwej historii z życia E. Randola Schoenberga, w którego wcielił się właśnie Ryan Reynolds. Schoenberg jest amerykańskim prawnikiem, który brał udział w próbie odzyskania obrazów, należących do Marii Altmann. Te podczas II wojny światowej zostały zabrane przez nazistów. Jednym z dzieł był obraz Gustava Klimta, przedstawiający Adelę Bloch-Bauer, ciotkę Marii Altmann. To właśnie Altmann, w którą rolę wcieliła się Helen Mirren, zleciła Schoenbergowi odzyskanie jej pamiątek rodzinnych. Młodą Marię Altmann zagrała Tatiana Maslany, znana głównie z serialu "Orphan Black".

REKLAMA

Trailer zapowiada ciekawy scenariusz i niezłe kino. Uwielbiam filmy, których fabuła jest całkowicie lub choć trochę oparta na procesach sądowych. "Woman in Gold" może być naprawdę wciągającą historią rodzinną z interesującymi retrospekcjami. Ciekawe będzie zobaczyć w końcu Tatianę Maslany na wielkim ekranie. "Wolan in Gold" to jeden z tych filmów, na które warto czekać w 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA