REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wpierw domek z kart, teraz leśny gaj

Platforma Netflix szaleje w serialowym świecie. Hemlock Grove to drugi po House of Cards Davida Finchera serial, którego wszystkie epizody zostaną udostępnione w serwisie już 19 kwietnia. Wielbiciele kina grozy powinni zacierać ręce. 

08.03.2013
20:30
Wpierw domek z kart, teraz leśny gaj
REKLAMA

Projektem zajął się współpracownik Quentina Tarantino, Eli Roth. Mówi się jednak o wątpliwych zdolnościach twórcy do kreowania efektywnego nastroju, jak na horror. Debiut Śmiertelna gorączka był obiecujący i zapowiadał specyficzną stylistykę klasy B balansującą między realnym strachem a wyolbrzymionym gore. Późniejsze dwie części Hostelu nie były już wysokich lotów i bezsensowna przemoc stała się motorem napędowym produkcji, zapominając o najważniejszym – dobrym scenariuszu.

REKLAMA
hemlock_top_s

Hemlock Grove ma kreować zupełnie inny nastrój niż wcześniejsze produkcje kontrowersyjnego reżysera. Serial ma obrazować śledztwo prowadzone w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Śladów zaczynają szukać główni podejrzani – Roman, dziedzic fortuny Godfreyów oraz 17-letni Peter Rumancek, mieszkający w przyczepie cygan, który prawdopodobnie jest wilkołakiem. Brzmi znajomo?

Eli Roth jeszcze nie miał do czynienia z motywami nadprzyrodzonymi, a zwiastun nasuwa skojarzenia z Czystą krwią. A twórca ma się z czego wykazać – budżet pierwszego sezonu to ponad 45 milionów dolarów. Część z niego przeznaczono na obsadę i przede wszystkim na znakomitą Famkę Janssen oraz jednego z braci Skarsgardów, Billa (jeden z nich, Alexander, to odtwórca Erica we wspomnianej produkcji HBO True Blood). Cała reszta to klimat i, oby, niezbyt duże ilości przerysowanej przemocy gore. W telewizyjnym serialu, efekt ostateczny może być odwrotny od tego pożądanego.

Nieważne jednak jakie są oczekiwania względem Hemlock Grove, to platforma Netflix powoli rozwija swój serialowy wachlarz. Udostępniając w dodatku wszystkie odcinki od razu, producenci zaspakajają pragnienia obejrzenia dzieła od razu i zyskują znaczną popularność wśród ludzi. A skoro tym razem w ofercie znajduje się horror w stylistyce Czystej krwi tudzież Pamiętników wampirów spod ręki Eliego Rotha, to znaczy, że serwis ceni sobie jakość i wybiera tych najlepszych.

REKLAMA

Amerykańska premiera Hemlock Grove już 19 kwietnia, a niecały miesiąc później (4 maja) premiera czwartej serii Bogatych bankrutów, którzy wracają na antenę po 7-letniej przerwie. Tylko jedne słowa cisną się na usta – Polska żąda dostępu do Netflixa!

Zwiastun Hemlock Grove do obejrzenia pod tym odnośnikiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA