REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. TV
 3. Media

Już dziś poznamy wyniki I tury wyborów prezydenckich. Sprawdzamy, gdzie oglądać wieczór wyborczy

Polacy wybierają dziś swojego prezydenta. Dokładne wyniki głosowania nie będą znane od razu, ale wkrótce po zamknięciu lokali wyborczych poznamy pierwsze sondażowe przewidywania. Podobnie jak podczas innych tego typu wydarzeń, największe polskie telewizje zorganizują wieczory wyborcze. Gdzie je oglądać?

28.06.2020
13:30
wybory prezydenckie 2020
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na dzień ważnych decyzji wyborczych musieliśmy poczekać dłużej niż pierwotnie zakładano. 28 czerwca naszedł jednak nareszcie dzień I tury głosowania na kandydatów na urząd prezydenta RP. Obywatele zbierają się od godziny 7:00 w miejscowych lokalach, gdzie mogą oddać swój głos na jednego z jedenastu kandydatów. Są to Andrzej Duda (urzędujący prezydent), Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski i Paweł Tanajno.

Lokale wyborcze pozostaną otwarte do godziny 21:00. Następnie rozpocznie się żmudny proces podliczania kart do głosowania i sprawdzania, które z nich są ważne. Aby oddany głos został zaliczony, należy postawić znak „X” w kratce obok nazwiska kandydata, którego chcemy poprzeć w wyborach. Na szczęście na poznanie wstępnych, sondażowych wyników nie będziemy musieli czekać długo. Zostaną one podane tuż po zakończenia procesu wyborczego i podane podczas każdego z kilku organizowanych wieczorów wyborczych.

Wybory prezydenckie 2020 – gdzie oglądać wieczór wyborczy i poznać wyniki?

Jako pierwsze swoje programy poświęcone odbywającemu się głosowaniu rozpoczną 24-godzinne telewizje informacyjne: TVN24, Polsat News i TVP Info. Na tych kanałach studio rozpocznie się już na ponad godzinę przed zamknięciem lokali wyborczy. Na pierwsze sondaże będziemy musieli jednak poczekać nieco dłużej. Właściwie wieczory wyborcze wystartują na głównych kanałach trzech największych dostawców telewizyjnych ok. 20:55.

Każdy z kanałów (TVP, TVN i Polsat) pokaże prognozowane wyniki od razu po 21:00, więc wybór konkretnego nadawcy zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Osoby, które nie będą mogły w tym momencie skorzystać z odbiorników telewizyjnych, mają też opcję skorzystania z nadawanego w internecie kanału WP Pilot lub któregoś z serwisów należących do telewizji kablowych lub cyfrowych (np. Vectra TV Online lub Telewizja przez internet Canal+). Po ogłoszeniu wyników na ich temat w poszczególnych programach informacyjnych dyskutować będą rozmaici eksperci i politycy, zobaczymy też pierwsze reakcje z największych sztabów wyborczych.

REKLAMA

Wybory 2020 I tura – pełna lista dostawców pokazujących swój własny wieczór wyborczy:

 • Czas decyzji - wydanie specjalne, 19:20, TVN24
 • Polska Wybiera. Wybory Prezydenckie 2020, 19:50, Polsat News
 • Studio wyborcze, 19:55, TVP Info
 • Wieczór wyborczy, 20:50, Telewizja WP
 • Polska Wybiera. Wybory Prezydenckie 2020, 20:50, Polsat
 • Wieczór wyborczy, 20:55, TVP 1
 • Czas decyzji - wieczór wyborczy, 20:55, TVN
 • Czas decyzji - wieczór wyborczy, 21:00, TVN24
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA