REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Wydana 40 lat po napisaniu - autobiografia Fedorowicza za 9,99 zł

Autobiografia wykopana po 40 latach, lecz pomimo upływu czasu nie tracąca nic ze swojej lekkości i świeżości. Dziś w promocji za 9,99 zł Ja, jako wykopalisko Jacka Fedorowicza.

Swoją autobiografię Jacek Fedorowicz napisał w 1972 roku. Dlaczego pomimo zamiaru wydania jej od razu, zwlekał tak długo? Przez cenzurę. Autor stanął przed wyborem: wykreślić pokaźne fragmenty lub zrezygnować z publikacji. Dla artysty taki wybór to brak wyboru. W ten sposób historia życia Fedorowicza trafiła na dno szafy. Światło dziennie ujrzała ponownie całkiem niedawno, bo w 2011 roku. Tym sposobem, choć miała być pierwszą książką w dorobku literackim aktora i choć w istocie została napisana jako pierwsza, stała się dziewiątą z kolei.

05.03.2013
19:40
Wydana 40 lat po napisaniu - autobiografia Fedorowicza za 9,99 zł
REKLAMA
REKLAMA

Ja, jako wykopalisko to przepełniona humorem i anegdotami opowieść o tym jak znany dziś wszystkim satyryk zyskiwał swoją popularność. On sam odsłania przed czytelnikiem swoją drogę dochodzenia do sukcesu, opowiada o tym, co robił by stać się osobą powszechnie znaną i szanowaną. Ponadto objęta promocją pozycja to świadectwo czasów PRL-u, szczegółowe, bo spisane wiele lat temu.

REKLAMA

Książka ta w porównaniu z wersją z 1972 roku została wzbogacona o komentarze i dopiski autora, które uwspółcześniają a czasem tłumaczą tekst. Wydanie to jest szczególnie cenne, bo dodatkowo okraszone autorskimi szkicami satyryka. Pozycja godna polecenia wszystkim fanom Fedorowicza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA