REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Scully i Mulder powrócą w 11. sezonie Z Archiwum X. I to na dłużej

Z Archiwum X to jeden z kultowych seriali, który po latach doczekał się kontynuacji. 10 seria nie była idealna, ale podsyciła apetyt fanów. Teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że X-Files 11 powstanie.

21.04.2017
18:04
x-files 11
REKLAMA
REKLAMA

To, czy X-Files 11 faktycznie ujrzy światło dzienne, wcale nie było pewne. Już zorganizowanie powrotu dwójki ikonicznych aktorów w krótkim, dziesiątym sezonie Z Archiwum X był bardzo trudnym wyzwaniem. Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson udało się namówić wyłącznie na sześć odcinków, a finalny efekt pozostawił spory niedosyt.

Na szczęście powstanie X-Files 11, które będzie miało szansę zadowolić fanów.

Jak na razie o nowym sezonie nie wiadomo tak naprawdę nic konkretnego. Pojawiła się wyłącznie enigmatyczna zapowiedź, z której wynika, że agenci Mulder i Scully powrócą na ekrany. Producentem wykonawczym X-Files 11 zostanie oczywiście Chris Carter, który wskrzesił legendę w zeszłym roku.

Kolejna seria Z Archiwum X będzie miała szansę nieco szerzej rozwinąć wprowadzone ostatnio wątki. Fox zdecydował się zamówić tym razem dziesięć odcinków produkcji. To świetna wiadomość, bo sześć epizodów, które składały się na 10 sezon X-Files, to było zdecydowanie za mało.

Powrót Z Archiwum X niezmiernie mnie cieszy!

Dzisiaj na seriale patrzy się przychylnym okiem. Do realizacji takich produkcji na rzecz telewizji i na zlecenie serwisów VOD zatrudnia się teraz aktorów i reżyserów o ugruntowanej pozycji. Jeszcze dwie dekady temu na wideo w odcinkach tworzone na małe ekrany patrzyło się zupełnie inaczej - jako dzieła zupełnie innej wagi.

REKLAMA

W ubiegłym wieku wśród licznych telenoweli trafiały się jednak perełki. Jedną z nich było właśnie Z Archiwum X, które trzymało w napięciu widzów latami przez ok. 200 odcinków. Historia agentów badających zjawiska paranormalne była zresztą rozwijana też przez filmy kinowe, a w oczekiwaniu na X-Files 11 można teraz... posłuchać audiobooka.

X-Files to zresztą nie jedyny serial sprzed lat, który doczekał się kontynuacji. Niedawno pojawił się kolejny sezon Prison Break, a już w przyszłym miesiącu swoją premierę będzie miała kolejna seria Twin Peaks. Tylko czekać, aż na telewizyjnych ekranach odnajdą się zagubieni pasażerowie pewnego samolotu...

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA