REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Microsoft przygotowuje 6 programów telewizyjnych dedykowanych na Xboxa. A to dopiero początek

Raptem wczoraj informowaliśmy, że Yahoo ma ambicje, by stworzyć potężną platformę streamingową z własną, tworzoną przez siebie treścią. Tymczasem już od jakiegoś czasu Microsoft pracuje nad tym samym i wiele wskazuje na to, że wkrótce na Xbox Live pojawią się seriale i programy telewizyjne. 

08.04.2014
11:39
6 programów telewizyjnych dedykowanych na Xboxa. A to dopiero początek
REKLAMA

Dotychczas ujawniono dziewięć tytułów, w które zaangażowane jest Xbox Entertainment Studios. Sześć z nich znajduje się już w fazie produkcji, na pozostałe trzy wykupiono na razie licencje. Największą "bombą" ma być oczywiście serial "Halo", oparty na bestsellerowej serii gier wideo. Poza tym, że jego producentem wykonawczym jest Steven Spielberg i że ma on być w jakimś sensie interaktywny, wiele więcej na jego temat w tej chwili nie wiadomo. Kolejną zapowiedzianą produkcją jest seria filmów dokumentalnych poświęconych historii Atari, skupiająca się na sukcesie i upadku firmy.

REKLAMA
halo serial
REKLAMA

Pozostałe programy znajdujące się w produkcji to "Every Street United" - reality show, w którym poszukiwane będą największe, nieodkryte jeszcze piłkarskie talenty, serial "Humans" oraz "cyfrowy projekt Halo", którego producentem jest Ridley Scott. Ponadto Microsoft przygotowuje się do transmisji Festiwalu Muzycznego Bonnaroo. Trzema kolejnymi projektami, które wyprodukować ma Xbox Entertainment Studios są serial "Fearless", animacja poklatkowa, stworzona przez studio Stoopid Buddy Stoodios, odpowiedzialne między innymi za "Robot Chicken" oraz seria skeczów, które przygotuje grupa JASH.

Różnorodnie i z przytupem, trzeba przyznać. Otwartym pozostaje pytanie, czy programy te dostępne będą wyłącznie dla posiadaczy Xboxa. Byłby to dość ryzykowny i jednocześnie bardzo interesujący ruch ze strony Microsoftu. Z jednej strony ograniczający dostęp wielu potencjalnym widzom - nie każdy przecież chce lub może kupić konsolę, żeby móc obejrzeć na przykład serial "Halo" - co bez wątpienia prowadzić będzie do nielegalnego kopiowania tych produkcji. Z drugiej - piractwo tak czy inaczej wydaje się nie do uniknięcia, a taka wyłączność może mieć niebagatelne znaczenie podczas podejmowania decyzji o tym, którą konsolę kupić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA