REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Padł historyczny rekord. Spirited Away nie jest już najlepiej zarabiającym anime na świecie

Świetne Spirited Away: W krainie Bogów nieprzerwanie dzierżyło tytuł najbardziej dochodowego anime na świecie. Aż do teraz. Wynik utrzymany przez 16 długich lat został pobity!

19.01.2017
10:17
Spirited Away zdetronizowane. Najlepiej zarabiające anime to Your Name
REKLAMA
REKLAMA

Czytelnikom sPlay Spider’s Web Rozrywka raczej nie trzeba przedstawiać anime Spirited Away: W krainie Bogów. To produkcja popularnego reżysera Hayao Miyazakiego, traktująca o dziewczynce Chihiro próbującej ocalić swoich rodziców. Pomimo egzotycznego charakteru opowieści, przekazywane w niej wartości były na tyle uniwersalne, że Spirited Away zostało światowym hitem. Wielka w tym zasługa wspaniałej kreski Miyazakiego oraz jego studia.

Przez 16 ostatnich lat Spirited Away: W krainie Bogów uznawane było za najbardziej dochodowy film anime w historii.

Produkcja Miyazakiego wygenerowała na świecie wpływy sięgające ponad 275 milionów dolarów. W międzyczasie Spirited Away: W krainie Bogów dostało Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany 2003 roku, nominację BAFTA oraz niedźwiedzia z Berlinale. Lista nagród, nominacji oraz wyróżnień jest znacznie dłuższa.

Chociaż Miyazaki dał światu również inne niesamowite filmy anime, takie jak Ruchomy zamek Hauru, Ponyo, Księżniczka Mononoke czy Mój sąsiad Totoro, żadna pozostała produkcja nie odniosła takiego sukcesu finansowego jak właśnie W krainie Bogów. Do teraz.

Miyazaki został zdetronizowany przez pełnometrażowe anime o tytule Your Name.

Your Name to produkcja z pogranicza romansu, fantastyki oraz dramatu. Chociaż anime zadebiutowało zaledwie w 2016 roku, jego wielka popularność na azjatyckich rynkach pozwoliła przebić zyski wygenerowane przez Spirited Away. W momencie pisania tego tekstu Your Name zarobiło aż 330 milionów amerykańskich dolarów.

A teraz najlepsze - pełnometrażowa produkcja wciąż nie miała komercyjnej premiery na zachodnich rynkach. Debiut w USA oraz na Starym Kontynencie wygeneruje przynajmniej 20 dodatkowych milionów dolarów przychodu.

REKLAMA

Sam nie miałem jeszcze okazji, aby obejrzeć Your Name. Warto jednak podkreślić, że produkcja zbiera niezwykle pochlebne recenzje. Zachwyceni są nie tylko Japończycy, ale również obywatele Chińskiej Republiki Ludowej oraz Korei Południowej. Recenzenci podkreślają nie tylko świetną kreskę, ale również poruszającą i wciągającą historię, która doskonale gra na uczuciach oraz emocjach widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA