REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Filmy z podróży w podróży? Nielimitowany YouTube pozwoli ci przemierzyć świat bez ograniczeń

Czy oferta all inclusive z biura podróży to zawsze najlepsza opcja na wakacje? Nie zawsze, a i niekoniecznie musi to być strzał w dziesiątkę. Czasem lepiej ruszyć w podróż na własną rękę. Nie macie pomysłu gdzie jechać i co zwiedzić? Niech inspiracją będą dla was rasowi podróżnicy, którzy o swoich podróżach opowiadają na YouTubie. 

17.06.2017
12:15
youtube - kanaly podroznicze
REKLAMA
REKLAMA

A nawet jeżeli lubimy podróżować i chętnie sami wybralibyśmy się na wycieczkę, to czasem wolimy usiąść na kanapie z pilotem w ręku, albo z laptopem na kolanach i zobaczyć jak ktoś inny spełnia marzenia. Być może po to, by przekonać się, że wyprawa na koniec świata tylko z plecakiem jest możliwa.

Sam zaległości z YouTube'a nadrabiam w weekend, ale czasem, gdy idę na spacer z psem, lubię odpalić na telefonie aplikację i zobaczyć, co nowego przygotowali moi ulubieni twórcy.

Wśród kanałów, które śledzę, sporo jest tych podróżniczych. W sumie to jest ich cała masa, ale niestety spora część z nich od jakiegoś czasu jest niestety martwa - twórcy nie dodają nowych materiałów. Wiele kanałów powstało równie szybko jak odeszło w zapomnienie, ale na pewno jest kilka, które warto sprawdzać na bieżąco.

Dla tych z was, którzy nie mogą doczekać się urlopu i są spragnieni przygód, mam listę kanałów podróżniczych, które bez żadnych ograniczeń za 5 zł miesięcznie można i warto oglądać na polskim YouTubie.

Travel in her shoes

Urocza blondynka o imieniu Agnieszka, oprowadza nas po przeróżnych miejscach całego globu. Malediwy, Dubaj, Filipiny, Hollywood, Paryż, Londyn, Gwatemala, Kenia. A to tylko początek.

To co jest charakterystyczne dla tego kanału to piękne zdjęcia i kadry, które momentami wprowadzają widza w zachwyt. Dodatkowo, jeżeli lubicie dobrą muzykę i ciekawostki związane z tym w jaki sposób radzić sobie w podróżach dookoła świata, to z pewnością znajdziecie sporo wartościowych informacji na kanale Agnes.

Przez świat na fazie

To kanał, który można lubić albo mocno za nim nie przepadać.

Wokół Dawida Fazowskiego narosło wiele kontrowersji. Były one związane ze zbiórkami pieniędzy na jego podróże, czy z niewywiązywaniem się z obietnic złożonych fanom, ale koniec końców kanał "Prze świat na fazie" broni się swoją jakością.

Dawidowi należy się szacunek nie tylko za realizowane materiały, ale również za ciekawość i odwagę. Zarówno w Ameryce Południowej, w Azji jak i w Afryce podróżował po krajach, do których niektórzy z nas nigdy w życiu nie chcieliby się udać.

Jedni powiedzą, że pchanie się przez Afrykę, Indie czy Afganistan autostopem to głupota, ale dla mnie przygody krnąbrnego grubaska ze Śląska to pokaz odwagi i odrobiny szaleństwa, które z niezwykłą przyjemnością oglądam w każdą niedzielę.

Globstory

Kanał Kai absolutnie polecam. Jej filmy nie są takie piękne jak wideo wyprodukowane przez Krzyśka Gonciarza, ale mają w sobie coś magicznego. Szczerość, bezpośrednia komunikacja z widzem, ciekawe pomysły i podróże na Kubę, przez Gruzję, Porto, Barcelonę czy Chiny. Przekrój jej wypraw jest bardzo szeroki.

Kaja w bardzo bezpośredni i interesujący sposób przekazuje informacje o tym, co zwiedza, gdzie jest i co zamierza zobaczyć. Ze swoimi widzami dzieli się mnóstwem ciekawostek, więc jeżeli chcecie dowiedzieć się jak radzi sobie dziewczyna sama na Kubie, albo zobaczyć jak od środka wygląda życie w związku z Turkiem to koniecznie musicie zobaczyć filmy z jej kanału.

Przygodowa TV

Gosia Koszkul w swoich filmach opowiada o tajemniczych grobach sprzed wieków, zabytkach sprzed kilkuset lat, legendach, o których z pewnością nie słyszeliście na lekcjach historii.

Młoda pani archeolog niestety nie publikuje zbyt często, ale to nawet dobrze. Mała liczba filmów na jej kanale pozwala wchłonąć je w 100 procentach. Bez rozpraszaczy w stylu wideoblogów czy innych form wideo, które często służą tylko temu, by pozyskać więcej subskrypcji, jej materiały smakują jeszcze lepiej.

Krzysztof Gonciarz

Jego obecność na liście to oczywista oczywistość. Nie umieścić go tuta to jak zbrodnia. Czy trzeba napisać coś więcej? Wątpię.

Gonciarz przez ostatni rok zawładnął polskim internetem. Był czas, że jego filmy potrafiły znudzić, ale wtedy przyszła seria wideo kręconych na Grenlandii, Islandii i w Bieszczadach. Wszystkie były piękne, ciekawe i podniosły poprzeczkę, która i tak była zawieszona dość wysoko.

Nie zważając na to, youtuber postawił przed sobą kolejne wyzwanie - udział w maratonie w Nowym Jorku. Czy uda mu się przebiec cały dystans? Mam nadzieję, że tak i trzymam za niego kciuki.

Podróże Busem Przez Świat

Podróż starym busem wartym dwa tysiące złotych najpierw przez Europę, a później przez inne kontynenty. Brzmi absurdalnie, prawda?

Jak się okazuje niekoniecznie dla wszystkich. Ekipa Busem Przez Świat przemierzyła dziesiątki tysięcy kilometrów. O swoich podróżach napisała kilka książek, a teraz szuka chętnych na kolejną przygodę. W lipcu rozpoczynają nową podróż. Busem przez trzy Ameryki.

12 miesięcy w podróży, prawie 80 000 kilometrów. Będzie co oglądać!

Sebastian Barycza

Jeżeli wydawało wam się, że macie za sobą dużo podróży, to musicie obejrzeć kanał Sebastiana.

Nie znajdziecie na jego kanale pięknych, wymuskanych filmów. Samo życie. Ujęcia z ręki, proste, bez skomplikowanego kadrowania. Tematyką jego filmów jest głównie praca, szara codzienność oraz podróże. Niby nic wielkiego, ale codzienność życia polaka podróżującego po całym świecie jest na swój sposób interesująca.

Live a life

Mój ulubiony kanał jeżeli chodzi o warstwę wizualną.

Marcin nie publikuje zbyt często, ale gdy na kanale pojawi się jeden film, oznacza to, że zaraz pojawi się kolejny z ostatniego miejsca, które odwiedził.

Każdy z materiałów będzie piękny wizualnie, w jakiś sposób magnetyczny i na pewno bardzo ciekawy. To co dla mnie jest niezwykle interesujące to fakt, że Marcin robi materiały z miejsc, których na 90 proc. nigdy w życiu nie odwiedzę. Pokazanie różnych miejsc z Niemiec, Norwegii czy Indii zaspokaja moją ciekawość i w sumie nie oczekuje niczego więcej od kanału podróżniczego.

REKLAMA

I to by było na tyle.

Tych kilka propozycji z pewnością przysporzy wam rozrywki na długie godziny. Dzięki T-Mobile i nielimitowanemu dostępowi do wideo w różnych serwisach, obejrzycie wszystkie filmy na proponowanych kanałach od pierwszej do ostatniej minuty. Być może sami wybierając się w podróż, do której zostaliście zainspirowani.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA